Міфи про дивани

Дата:20.05.2020
Міфи про дивани

У кожного з нас є своє бачення “ідеального дивана”. Хтось вважає, що антивандальну оббивку неможливо знищити, а хтось переконаний, що диван цілком придатний для щоденного сну. Ми зібрали найпопулярніші та найбільш суперечливі міфи про дивани: одні підтвердимо, інші категорично спростуємо.

Міф 1. Якісна оббивна тканина не потребує додаткового догляду

Правда: диванні тканини, безумовно, більш витривалі, ніж звичайні – у них інша щільність, зносостійкість і стійкість до вигорання. Деякі оббивні тканини додатково просочують спеціальними розчинами, що відштовхують рідини, бруд і жир.

Хибна думка: від щоденного навантаження псується будь-яка тканина, а просочувальна рідина поступово втрачає свої властивості. Жодна текстильна оббивна тканина (окрім брезенту, звісно) не витримає випробувань на кшталт “дитячої несподіванки”, брудних лап домашнього улюбленця або жару від перекинутого кальяну. І ще: за будь-якого стилю життя господарів потрібен регулярний догляд за диваном – чистка пилососом, хімчистка і проста побутова охайність.

Міф 2. Тканина «антикіготь» – панацея від домашніх тварин

Правда: антивандальною називають тканину з максимально щільним переплетенням ниток, за рахунок якого поверхня оббивки здатна протистояти атакам домашніх улюбленців.

Хибна думка: антивандальну тканину зіпсувати важко, але можливо. Щоб зрозуміти, наскільки хибними є стереотипи про “вічну” тканину, достатньо подивитися відео про те, як домашні улюбленці роздирають на друзки дерев’яні двері або розбирають на окремі нитки килимові покриття. Від подібного розбою врятує хіба новий чохол і правильне виховання тварини. А не обіцянки маркетологів чи надія на диво. Дива не буде, на жаль.

Міф 3. Тканина на м’якому дивані повинна бути немов натягнута струна

Правда: її нема.

Хибна думка: ідеально-рівне натягнення тканини забезпечується завдяки щільному наповнювачу. У м’яких пухових подушках-сидушках відповідно і наповнювач пухово-м’який – чим і досягається бажана пухова м’якість. Тож у такому разі вмикаються прості закони фізики або побутова логіка: можливе одне з двох – або пухова м’якість, або ідеальний натяг тканини на жорсткому дивані.

Міф 4. М’який диван повинен бути м’яким з першої ж хвилини використання

Правда: дійсно, новенький диван за відчуттями більш жорсткий, ніж аналогічний зразок з магазину.

Хибна думка: вас не обманули, не «підсунули» м’який диван з жорстким наповнювачем. Додаткову жорсткість дають нові матеріали (оббивка, наповнювач), котрі необхідно трішки обім’яти. Отже сміливо купляйте пухово-м’які дивани, проблеми з ними зникнуть через 2-3 тижні використання.

Міф 5. Диван придатний для щоденного сну

Правда: сучасні дивани можуть бути укомплектовані системою «для щоденного сну».

Хибна думка: жодна система не замінить стаціонарного ортопедичного матраца, який лежить на суцільній фанерній або ламелевій основі. Дивани призначені для сидіння-валяння та дружніх посиденьок і цілком придатні для того, щоб подрімати на них годинку-другу. Та не більше. Якщо ж на дивані спати щоденно, в першу чергу буде страждати спина. В другу – наповнювач і оббивна тканина – від регулярних навантажень вони зіпсуються набагато швидше, ніж очікувалось.

Міф 6. Якщо я прочитаю багато статей про дивани, до порад консультанта в магазині можна не дослуховуватись

Правда: перед придбанням дорогих меблів дійсно варто підготуватись – перечитати статті на сайтах виробників, оцінити стиль домашнього інтер’єру та можливі габарити дивану.

Хибна думка: по-перше, жоден автор не розповість всі тонкощі вибору, про які знає досвідчений консультант-продавець. По-друге, статті пишуться для «узагальненого» покупця, а продавець буде працювати безпосередньо з Вами. І по-третє, дивани купуються не так часто, аби нехтувати порадами професіоналів.

Міф 7. Стильні і якісні дивани виробляються виключно за кордоном

Правда: було правдою років 15-20 тому.

Хибна думка: в нашій країні виробляються якісні, естетично привабливі та надійні меблі, а український предметний дизайн давно вийшов за межі локального ринку: молоді дизайнери отримують свої статуетки «Оскар» на міжнародних виставках і втілюють свої ідеї в життя разом з українськими виробниками. Отже сміливо стверджуємо: виробництво українських меблів у повному розквіті і сягає інтернаціональних масштабів.

Вас цікавить якісний, надійний та цікавий за дизайном продукт за адекватною ціною? Чекаємо Вас у нашій Студії.

Інші статті