Чищення м’яких меблів

Дата:28.03.2014
Чищення м’яких меблів

М’які меблі вимагають певного догляду. Своєчасна чистка продовжить термін їх життя і збереже зовнішній вигляд на довгий час.

Перед початком робіт необхідно уважно вивчити стан оббивки та властивості матеріалу, щоб зуміти правильно підібрати спосіб чищення і побачити, який плямовивідник можна використовувати. Якщо не спостерігається сильних забруднень, то в деяких випадках можна просто скористатися пилососом.

Чищення м'яких меблів 2

Методи очищення

Якщо ж на меблях присутні жирні плями або в’їдається бруд, то тут треба буде вже більш ретельна чистка. Як варіант, можна використовувати пилосос, але з додатковими функціями – для професійного прибирання приміщень. Не обов’язково купувати його, можна просто орендувати. До таких пилососів додається засіб для чищення м’яких меблів. Це рідкі шампуні, які заливаються в спеціальний відсік пилососа і з їх допомогою можна видаляти навіть складні плями.

Але є і простіші способи чистки. Наприклад, велюрову тканину можна очистити від плям за допомогою губки, змоченої в мильному розчині. Після цієї процедури плями необхідно просушити, приклавши до них чисту серветку. Свіжу або мокру пляму можна видалити практично повністю, якщо до неї прикласти рушник або серветку, що добре вбирає в себе вологу.

Чищення м'яких меблів 3

Якщо плями застарілі і засохлі, то чищення м’яких меблів можливе з обробкою плями 10-відсотковим розчином спирту, після чого забруднення змивається теплою водою. Якщо на оббивці кутових диванів присутні великі темні плями, то не потрібно поспішати видаляти їх сильнодіючими хімічними засобами. Для початку можна спробувати обробити забруднене місце невеликою кількістю води з милом. Після цього мокру ділянку оббивки слід просушити серветкою і акуратно висушити феном.

Щоб перевірити реакцію барвників і волокон оббивки м’яких меблів і чи можлива усадка тканини, можна намочити тампон тієї рідиною, якою передбачається очищення. Можна взяти шматочок тканини, який знаходиться за спинкою або підлокітником і змочити його, далі подивитися, як тканина реагує на рідину.

На що звернути увагу?

Основною проблемою є розводи на тканині після висихання. Вони можуть з’являтися не тільки від бруду, але й від води. За багато років використання оббивка меблів вбирає в себе багато пилу, яка разом з водою утворює розводи, які видно неозброєним оком. Щоб видалити їх, необхідно використовувати миючий пилосос, який може видалити надлишки вологи з оббивної тканини.

Зараз при оббивці м’яких меблів використовують такі тканини, яким вологе чищення протипоказане. Такі тканини при мокрій чистці можуть втратити малюнок. У таких випадках застосовується делікатна суха чистка. Для цього необхідно звернутися в клінінгову компанію, для якої чищення м’яких меблів на дому є основним видом діяльності.

Чищення м'яких меблів 4

Хімчистка м’яких меблів є високотехнологічним клінінговим процесом, який вимагає певних знань і навичок. Важливим моментом при чищенні меблів є екологічність застосовуваних засобів. Вони повинні бути безпечними для людей і тварин. Тому перед тим, як застосувати той чи інший засіб, необхідно ретельно вивчити його склад і спосіб застосування.

Чистка меблів проводиться не тільки поверхово, а й глибоко під оббивкою. Таке глибоке очищення дозволяє видалити небезпечні бактерії і грибки. Зрозуміло, що глибоке очищення не можна виконати в домашніх умовах, оскільки необхідно мати спеціальне обладнання для сухого очищення та професійні засоби для чищення.

Професійне чищення

Якщо на м’яких меблях є складні плями, то краще не ризикувати, а звернутися до фахівців за допомогою. Необхідно розуміти, що звичайні засоби побутової хімії не завжди справляються з виведенням складних плям. Іноді потрібні сильнодіючі хімічні реактиви.

До таких плям відносять такі:
● Плями крові;
● Бензин, солярка, машинне масло;
● Лак, фарба;
● Плями невідомого хімічного походження.

Проблема може полягати в тому, що після знищення плями запах все одно залишається. Такі сліди залишаються після тварин. У такому випадку застосовується повторна обробка меблів із застосуванням спеціальних засобів.

Таким чином, проводити чистку м’яких меблів можна як самостійно, так і звернувшись до професіоналів.

Інші статті