Інтер’єр: актуальний в усі часи

Видатний Френк Ллойд Райт постійно говорив про те, що погану архітектуру можна заховати лише під плющем. Говорив і створював проекти, які зберегли актуальність в наші дні. Як у нього це виходило? Коли у архітектора запитували, на що саме він робить ставку, Райт відповідав: на системний підхід, інтуїцію і особисті переваги. Саме такий набір допомагав створювати простори, які пережили його самого. Ми вирішили розібратися, що до чого і правильно розставити пріоритети.

Пошук сенсу або системний підхід

Для того щоб визначитися, що потрібно саме вам, спробуйте для початку описати бажаний стиль життя. Відповідайте чесно на всі питання: що подобається, що ні, що важливо, а що не дуже, що для вас краса, а що зручність. Все, що відбувається в інтер’єрі повинно піддаватися логічному поясненню. Тільки в такому випадку простір має шанс утриматися на плаву протягом багатьох років. Наприклад, в приміщенні, оформленому в класичному стилі, раптом з’являються сучасні диван чи ліжко. Або навпаки: в сучасному з’являються класичні форми PiazzaWeb.

Подібні рішення повинні бути чимось виправдані і концептуально підтримані. Якщо проект будується за зрозумілим сценарієм, все виглядає доречним протягом багатьох років і навіть десятиліть.

Смак та інтуїція

Коли з’явилося розуміння особистих переваг, наступне, що рекомендують зробити професіонали – створити муд-борд улюблених інтер’єрів, крісел, диванів моделі: Classico або Bernini, текстилю та орнаментів. Якщо час від часу піддавати аналізу все, що відбувається, ви легко зможете визначити не тільки, який стиль найближче особисто вам, а й самі станете справжнім тренд-сетером. Тому дивіться, спостерігайте та акумулюйте інформацію! Однак спочатку все ж таки не нехтуйте порадами світових агентств стилю на зразок Carlin International Groupe, Trend Union або WGSN. У своїх останніх тренд-буках вони рекомендують зосередитися на максимальній зручності та релаксі Topchan.

Тренди

Якщо говорити про тренди, то їх можна розділити на короткострокові та довгострокові. Нас цікавлять другі, адже тільки в цьому випадку інтер’єр стане свого роду базовим гардеробом, який ви зможете легко комбінувати з ультрамодними деталями впродовж багатьох років. Еко-дизайн Matisse, скандинавський стиль Piccolo або mix&match Cage – обирайте актуальні сьогодні концепції інтер’єру, відштовхуючись виключно від власних уподобань.

Короткострокові тренди в свою чергу хоч і будуть жити недовго, але допоможуть справити ефектне враження і проявити емоції своїх власників. Однак такий підхід виявиться більш доречним, скоріш за все, в громадському інтер’єрі, ніж у житловому. Головне правило в роботі архітектора – бути чесним із самим собою! Як говорив Райт, системний підхід, інтуїція, особисті переваги плюс знання довгострокових тенденцій допоможуть створити простір, який прослужить довгі роки.