Інтер’єр під грифом «комфортно»

Комфортний інтер’єр

Що саме означає словосполучення «комфортний інтер’єр»? Кожен з нас, напевно, вкладає в це поняття свій власний сенс. Для одних – це певна обстановка, знайома з дитинства. Для інших – щось, побачене в одній з подорожей. Для третіх – окремі елементи оформлення простору, без яких він ніколи не стане комфортним. Interia поспілкувалася з архітекторами і дізналася, з чого слід починати і на що звернути особливу увагу, щоб зробити інтер’єр життєздатним і приємним для перебування.

Планувальне рішення

Найперше, з чого радять почати все фахівці – планування. Саме воно закладає основу комфорту в будь-якому інтер’єрі. Якщо мова йдеться про смарт-простори (невеликі квартири, яких сьогодні достатньо на ринку нерухомості), або про великі – саме планувальне рішення допоможе вирішити більшість поставлених завдань.Якщо в інтер’єрі не продумана логістика або недостатньо систем зберігання для улюблених речей – проект навряд чи можна буде вважати комфортним. У великих проектах все повинно бути організовано таким чином, щоб ані господарі, ані гості не відчували дзвінкої порожнечі, композиційного провалу або не раціонального використання площі.

Світловий сценарій

Наступний етап – продуманий сценарій освітлення. Здавалося б, можна повісити люстру, кілька бра, поставити декілька торшерів і питання буде вирішене. Але все не так просто. Кожен вид освітлення відповідає за створення певної атмосфери. Однак крім підбору правильного світла варто подбати і про його правильну розстановку, від якої також багато в чому буде залежати інтуїтивне відчуття комфорту інтер’єру, незалежно від його фізичних розмірів.

Колір, колір, колір

Коли вирішено питання з освітленням, дизайнери беруться за кольорову гаму. Звичайно ж, уявлення про те, що невеликі інтер’єри повинні бути виконані виключно у відтінках білого, – не більше, ніж стереотип. Цей прийом гарний якщо ви аскет або плануєте здавати свою квартиру, а це означає, що ви плануєте зробити проект універсальним і догодити великій кількості квартиронаймачів. Однак білий далеко не у всіх буде асоціюватися з комфортом. Невеликі за площею проекти можна наповнювати будь-якими відтінками, як світлими, так і темними. Головне, не перестаратися! Те ж саме можна сказати і про великі проекти. Однак в даному випадку з кольором можна бути не особливо обережним, адже великі площі «з’їдають» все зайве і частково маскують помилки.

Меблі

До вибору м’яких меблів сьогодні пред’являють особливі вимоги. Погодьтеся, без м’яких меблів практично неможливо уявити зручний інтер’єр. Навіть найпростіший диван – краще, ніж його повна відсутність. Однак, ми не прихильники півзаходів. Якщо вже і вибирати для себе меблі, тільки найзручніші. Що стосується модельного ряду, кожен орієнтується на власний смак. А оскільки інтер’єрний дизайн сьогодні витримує будь-які експерименти, стилі можна сміливо комбінувати.Якщо ваш інтер’єр виконаний в неокласиці, можна сміло прикрашати його диваном Dali або Hanks, які повністю відповідають сучасним уявленням про комфорт. Коли мова заходить про спальню, тут працюють ті ж самі правила. Експериментуйте та не бійтеся помилок. Наприклад, модель Whisper з високим узголів’ям відмінно підійде, як для мінімалістичного простору, так і для простору з традиційними елементами.

Однак вивчаючи думки фахівців, завжди прислухайтеся до себе. Це найправильніший спосіб створити комфортний інтер’єр для свого щасливого ​​подальшого життя.