Інтер’єр: тренди 2019-2020

Фахівці міжнародної виставки текстилю Heimtextil (Франкфурт, Німеччина) не так давно розповіли про головні тренди на майбутні два роки. Якщо їх узагальнити, вийде, що творча частина людства зайнята сьогодні пошуком нової утопії.

Toward Utopia ( «У пошуках Утопії») – глобальний тренд, що охоплює креативну сферу, будь то дизайн інтер’єру чи дизайн меблів, в тому числі і м’якої, наприклад, як модель дивану Ulysse. Чому і про яку ж утопії йдеться? На думку експертів виставки, тому що всім нам сьогодні не вистачає оптимізму і відповідальності за своє життя. У зв’язку з цим вони пропонують кілька сценаріїв майбутнього:

Продовжуючи гру

Що демотивує кожного з нас і виводить зі стану рівноваги, так це глобальні проблеми. Наприклад, відсутність політичної стабільності та екологічні катаклізми. Однак хаос – це не привід відкласти пошук джерела оптимізму і сенсу життя. Цей сценарій підштовхує дизайнерів на експерименти з тактильними відчуттями. Невимушені і сміливі творчі рішення не позбавлені частки гумору, відволікаючого від сумних думок. В цю концепцію чудово впишеться модель Svoy.

Пошук притулку

Цей сценарій про надмірне споживання, яке викликає напади тривожності, а ніяк не напади щастя. Все, що потрібно нам усім – це спокій серед потоку інформаційного і матеріального шуму. Однак експерти не пропонують в пошуку притулку повністю відмовитися від предметного середовища. Концепція будується на чіткому формулюванні того, що потрібно саме вам, на максимальній функціональності предметів та їх якості.

Бути поза мережею

Суть цього посилу – в більш тісному спілкуванні з природою, що обов’язково привнесе в наше повсякденне життя новий досвід. Дизайн-проекти, що враховують цей важливий фактор, пропонують сфокусуватися на технологічності outdoor-виробів – довговічних і функціональних.

Втеча з реальності

Абсолютно неважливо, про який зі світів йдеться: про цифровий або реальний. Чому? Тому що в наші дні кордони між уявою і дійсністю занадто розмиті. Уникнення реальної картини світу, а це означає і повсякденного життя, вказує на створення підміни дійсності і взаємодії з новими технологіями.

Прийняття минулого

Даний сценарій пропонує звернутися до минулого досвіду. Вибіркові матеріали, елементи ар-деко і ручна робота сьогодні сприймаються, як образ розкішного майбутнього. Ми озираємося на минуле і оточуємо себе спокійною, добре знайомою естетикою. Вдало об’єднані в єдину композицію предмети і матеріали, створять новий вид комфорту зі своєю історією. Цей сценарій майбутнього добре відображає модель дивану Oxford.