Як можна швидко заснути

Ані підрахунок овечок, що скачуть через паркан, ані цупкі гардини, ані легка вечеря… Як бути, якщо засинання стає все більшою проблемою? В нашій статті ви знайдете підказки стосовно того, що призводить до хронічного безсоння та як можна швидко заснути в домашніх умовах.

Проблема безсоння

Згідно статистики кожен другий житель мегаполісу страждає від безсоння, а кожен четвертий не може заснути без снодійного. Та неконтрольований прийом препаратів – також не варіант. Адже ліки від безсоння впливають на головний мозок – основний керуючий центр організму – і застосовувати їх необхідно вкрай обережно.

Головними причинами проблем із засинанням лікарі називають безперервний стрес та невміння відключитись від проблем. Коли після напруженого дня людина думає не про те, як можна швидше заснути, а подумки перебирає події минулого дня чи переживає з приводу подій дня наступного, мозок продовжує працювати. І це не дає повноцінно розслабитись. В результаті нестача сну призводить до психічного та фізичного виснаження.

То що ж робити? Пригальмувати внутрішній діалог – радять психологи. Та не тільки. Солодко заснути допоможуть декілька порад, виконувати котрі не тільки нескладно, а й приємно.

Як можна дуже швидко заснути: 3 незвичних метода та один секрет

Спосіб 1: включити білий шум

Звук працюючого телевізора, крики сусідів, шум автостради за вікном негативно впливають на здоров’я людини, призводять до безсоння та роздратованості. А все тому, що ці звуки знаходяться в інтервалі 30-40-55 дБ та роблять сон більш неспокійним.

Білий шум – це фоновий звук, в якому містяться всі частоти звукового діапазону від 20 до 20 000 Гц. Він не несе ніякого інформативного навантаження для нашої свідомості, му мозок вважає білий шум абсолютно небезпечним та швидко перестає його помічати. Крім того білий шум маскує всі інші звуки та допомагає солодко задрімати.

Джерело білого шуму можна створити самостійно (ввімкнути зволожувач повітря чи вентилятор), прослухати шум онлайн чи встановити в мобільному додатку. Варіантів багато. Головне вибрати на свій смак.

Спосіб 2: виконати вправу на розслаблення за методикою морських піхотинців

Кажуть, що вправа була розроблена спеціально для солдат, котрим потрібно було як слід виспатись перед ранішнім боєм. Всього вона займає не більше 2 хвилин, отже варто спробувати.

Крок 1. Розслабити м’язи ніг, починаючи від кінчиків пальців до стегна. При цьому подумки промовляти: «Я відчуваю, як розслабляється моя ліва п’ята, … мізинець на лівій нозі, … моє праве коліно…».

Крок 2. Максимально розслабити плечі, почергово розслабити руки. При цьому подумки промовляти: «Я відчуваю, як розслабляється лікоть на правій руці…» і таке інше.

Крок 3. Розслабити м’язи обличчя, щелепи, язик. Не забути порухати бровами, адже навіть уві сні ми частенько залишаємося похмурими. І при цьому не забувати подумки промовляти слова про розслаблення.

Чому так важливо промовляти подумки кожну дію? Тому що це допомагає переключити внутрішній діалог з проблем на самого себе. А заодно проконтролювати м’язові зажими, котрих ми часто не помічаємо.

Спосіб 3: скористатися «сонною» дієтою

Про шкоду кави та смаженої картоплі перед сном знають всі. Але є продукти, котрі не тільки не шкодять сну, але й викликають сонливість. Вони постачають мозку триптофан – натуральну амінокислоту-антидепресант.

5 продуктів для покращення сну:

  1. Грейпфрут (також містить речовини, що покращують вироблення «гормону щастя» серотоніну);
  2. Банани (також містять калій та магній, що розслабляють м’язи);
  3. Мигдаль (також містить магній для м’язової релаксації);
  4. Тепле молоко (також містить кальцій для міцності кісток);
  5. Зелений чай (також містить ізофлавони – речовини, що входять до складу більшості ліків від безсоння).

Секрет: правильний матрац

Та ніякі поради не допоможуть самі по собі, якщо спати на неправильному матраці. Неякісний матрац не забезпечить якісного сну, проте додасть багато неприємностей: від хропіння до болів у хребті та ранніх зморшок.

Правильний матрац – ортопедичний чи анатомічний. Такий, що у будь-якому положенні підтримає хребет, забезпечить повноцінне кровопостачання, подарує міцний сон на всю ніч. Буде матрац пружинним чи безпружинним, м’яким чи жорстким, тонким чи товстим

– вирішувати вам. Але в будь-якому випадку проблема «як можна швидко заснути» щезне. Спокійних снів!