Якого кольору вибрати м’які меблі

М’які меблі – це не тільки зручні місця для комфортного розташування людей, але і прикраса кімнати. Для досягнення гармонії в приміщенні важливо щоб відтінок м’яких меблів ідеально підходив до загального стилю кімнати.

Правила вибору відтінку м’яких меблів

  1. Колір оббивки м’яких меблів не повинен збігатися з провідними відтінками в інтер’єрі. У цьому випадку вона зіллється, наприклад, з відтінком стін. Однак і різких протиставлень кольорових сполучень слід уникати. Оптимальний варіант – різниця на 2-3 тони.
  2. Якщо в будинку проживають маленькі діти або домашні тварини, то слід вибирати оббивку з практичних, миючих матеріалів, що не мазких відтінків.
  3. Любителям оригінальних інтер’єрів, що віддають перевагу за допомогою яскравих плям принести в життя свято і світло, слід підходити до питання вибору відтінку м’яких меблів виважено і не використовувати багато конфліктних квітів, особливо якщо мова йде про спальний кімнаті.

Вибір відтінку м’яких меблів залежно від колірного плану приміщення

1.Колірний план «монохромний» – в цьому випадку м’які меблі і стіни мають однаковий колір, але відрізняються відтінком. Наприклад, стіни – бежевого відтінку, а диван – коричневого.

2. Колірний план «нейтральний» – має на увазі поєднання нейтрального кольору стін (коричневий, білий, сірий, чорний) і м’яких меблів нейтрального кольору, але іншого. Наприклад: білі стіни можна подружити з чорною м’якими меблями, а бежеві стіни з сіркою.

3. План «Кольоровий інтер’єр і нейтральні м’які меблі» – в цьому варіанті нейтральний колір м’яких меблів (чорний, сірий, різні відтінки беж, білий) дозволяє дотриматися балансу в інтер’єрі з кольоровими або яскравими стінами, різних відтінків.

4. План «Нейтральний інтер’єр і кольорові м’які меблі» – в цьому випадку меблі виступають яскравою плямою в «безбарвному інтер’єрі», грамотно розбавляючи, доповнюючи його і роблячи приміщення ефектним.

5. Колірний план «Комбінований» – поєднання кольорових м’яких меблів з інтер’єром іншого відтінку. У цьому випадку, наприклад, на тлі зелених стін можна розташувати помаранчевий диван. Цей варіант викликає найбільше труднощів у комбінуванні кольору стін, оббивки меблів і інших предметів в інтер’єрі.

Кольорові м’які меблі

  • Червона оббивка меблів – ідеально підходить для монохромних інтер’єрів або в якості яскравої плями в приміщеннях, виконаних в нейтральній кольоровій гамі;
  • Помаранчеві меблі – відмінно гармонують з будь-якими відтінками в інтер’єрі. Їх можна використовувати як: яскраві плями в нейтральному інтер’єрі, а також у поєднанні з іншими квітами – золотистим, синім, зеленим і блакитним;
  • Жовті меблі – органічно доповнять нейтральний інтер’єр, якщо стіни мають сірий відтінок. Таке поєднання виглядає – ефектно і життєрадісно. Крім того, жовта оббивка меблів поєднується з зеленими, фіолетовими і блакитними поверхнями в «комбінованому» колірному плані;
  • Зелені меблі – створить в інтер’єрі відчуття спокою і безтурботності. Їх можна використовувати для всіх колірних планів. Вони добре виглядають на тлі стін, різних фіолетових, рожевих і жовтих відтінків.
  • Блакитні і сині меблі – універсальний і актуальний варіант, який ідеально гармонує з різними відтінками сірого в інтер’єрі. Сині меблі вдало поєднуються з жовтими та помаранчевими поверхнями, створюючи сонячний, життєрадісний, літній інтер’єр;
  • Фіолетові меблі – підходять для монохромного інтер’єру, виконаного в сірих або бежевих тонах. У «комбінованому» колірному плані фіолетовий відтінок м’яких меблів гармонує з ніжно-зеленим, золотистим відтінком або хакі;
  • Сірі меблі – практичні, чудово поєднуються з будь-якими відтінками в інтер’єрі.

У виборі кольору м’яких меблів, до всього перерахованого, слід орієнтуватися на особисті переваги. Однак не варто боятися експериментувати і обмежуватися лише загальноприйнятими уявленнями.