Який диван краще кутовий чи прямий

Закінчуєте ремонт в квартирі? Чи бажаєте облаштувати вітальню так, аби місця точно вистачило всім? Тоді без дивана точно не обійтись. Щоб зорієнтуватись у диванному світі та зрозуміти, який диван краще кутовий чи прямий, ознайомтесь з нашими порадами. Якщо все продумати наперед, диван прослужить довго і не набридне.

Популярні форми диванів

За нашими спостереженням прямий і кутовий – традиційно і однаково затребувані форми диванів. Класичний прямий диван має свої переваги: універсальність, надійність, компактність. Кутові моделі також не обділені любов’ю покупців: вони ефектно виглядають та достатньо різноманітні, аби втілити у життя найсміливіші інтер’єрні рішення.

Існує маса кутових та прямих диванів та практично кожну модель можливо:

  • Виготовити в бажаному кольорі, розмірі та дизайні.
  • Оббити матеріалом обраної фактури та потрібного забарвлення.
  • Забезпечити наповнювачем ідеальної для вас м’якості.
  • Виготовити на ніжках чи суцільній основі, з підлокітниками чи без них.
  • Оснастити мобільною спинкою, підголівниками та механізмом трансформації.
  • Зробити ефектним акцентом будь-якого інтер’єру.

Отже справа не тільки у тім, якої форми буде диван, а яку атмосферу він створить у вашому помешканні.

Що іще врахувати при виборі дивану

Щоб вирішити, який обрати диван краще кутовий чи прямий, потрібно в першу чергу відповісти на 4 запитання.

1. Яка площа кімнати

Диван – помітний предмет інтер’єру отже його розміри повинні бути співрозмірні площі кімнати. Якщо приміщення невелике, краще зупинитись на компактному прямому дивані. Якщо ж простір дозволяє, можна поекспериментувати з кутовою, П-подібною формою або ж встановити пару-трійку прямих диванів.

2. Яка конфігурація кімнати

Диван з його габаритами може візуально підкоригувати невдалу форму кімнати або ж зонувати приміщення. Наприклад, кутовий диван в центрі допомагає поділити простір на різні функціональні зони, не вдаючись до допомоги суцільних перегородок. А встановлений поперек довгої стіни диван зробить витягнуту кімнату-вагон «більш квадратовою» та затишною.

Якщо ж в кімнаті є ніша, її ідеально заповнить прямий диван. Він жеж вдало розташується у прохідній кімнаті, де потрібно більше місця для маневрів. Ну а прямий диван спинкою до стіни – взагалі класика жанру для квадратної кімнати.

3. Наскільки велика ваша сім’я

На прямому дивані можуть з комфортом розміститись 2-3 людей. А от для великої родини, та ще й з домашніми улюбленцями, площу місць для сидіння-лежання варто вибрати побільше. І в такому випадку у пригоді стануть кутові дивани з великою кількістю посадочних місць.

4. Яке призначення кімнати

Якщо планується кімната для тихого відпочинку у вузькому сімейному колі, варто зупинитись на об’ємному кутовому дивані або ж обрати пряму модель з глибиною посадки 90 см і більше.

Для посиденьок великою родиною або ж в компанії друзів можна встановити два прямих дивана один навпроти іншого. Звісно, якщо площа кімнати дозволяє. Або ж доповнити кутовий варіант парою-трійкою мобільних пуфів.

Диван для домашнього кінотеатру може бути великим, глибоким та манливо-м’яким. Для цього підійде кутова модель з оттоманкою або прямий диван з додатковими пуфами.

У приймальні, кабінеті чи бібліотеці доречно буде глядітись компактний прямий диванчик з жорсткою спинкою та невеликими підлокітниками.

Інші рішення

Якщо ж питання «який вибрати диван краще кутовий чи прямий» залишається без відповіді, існує ще одне рішення – модульний диван. Окремі модулі можна компонувати на свій розсуд, перетворюючи класичний прямий диван на кутовий, П-подібний чи вигнутий. Та для додаткових переміщень знадобиться 3-4 квадратних метра вільного простору, тому для мініатюрних помешкань модульний диван навряд підійде.

І доповнення від нас. При виборі форми дивану не варто зациклюватись на тому, «як прийнято» чи «як треба». Це ваше помешкання і при поміркованому підході у ньому приживеться диван будь-якої конфігурації. А ще – радимо довіритись перевіреним виробникам, котрі піклуються не тільки про зручність, але й про здоров’я своїх клієнтів.

Приємного відпочинку!