Який диван самий м’який

Скільки людей, стільки й уподобань. Це відноситься абсолютно до всього, у тому числі і до вибору м’якого або жорсткого спального місця і дивана. Одні люблять тверді поверхні, іншим подобається потопати в затишних обіймах диванних подушок. Як вибрати самий м’який диван і від чого залежить ця сама м’якість?

Наповнення

М’якість дивана переважно заснована на його наповнювачі. Купуючи диван необхідно враховувати, який з них краще, комфортніше і довговічніше. Усередині сучасних диванів можуть бути використані:
• Пружинні каркаси
• Поролон
• Поліуретан
• Латекс

Колись пружинні блоки зовсім не мали конкурентів у своєму сегменті. Вони довговічні, комфортні і мають деякі ортопедичні властивості. Правда, з усіх варіантів пружинні підстави найбільш витратні. Це відмінний варіант для сну і відпочинку, але якщо ви відноситеся до шанувальників м’якого ложе, він не підходить. Диван з пружинним блоком всередині може бути м’яким за умови використання додаткової прокладки з синтепону або ППУ. Чим вона товщі, тим м’якше виходить диван. Якщо в меблях використаний найсучасніший варіант блоку, де кожна пружина розташована в індивідуальному чохлі, він буде огортати тіло, пристосовуючись під його вигини. Це забезпечує максимальний комфорт, м’якість і зручність.

Поролонові дивани – це вибір більшості покупців. Популярність обумовлена його дешевизною, гіпоалергенністю і зручністю. Єдиний недолік – швидкий знос. Тому очікувана м’якість буде радувати не довго, близько п’яти років, а потім споживач стикається з проблемою просідання в деяких місцях і втратою форми. Просівший поролон стає жорстким і навіть шкідливим для хребта, якщо продовжувати спати на такому дивані.

Дивани з ППУ довговічніші за поролонові. Щоб надати їм м’якість, виробники роблять поверх основного наповнювача прокладку зі спеціальної синтетичної вати або натурального пуху птахів. У них є недолік у вигляді заминів після сидіння. Але прогрес допоміг уникнути цієї неприємності, надавши технологію, в якій пух розташований в окремих секціях-конвертах, які можна легко розпушити. Якщо ваше тіло любить м’яку поверхню, вибирайте моделі з багатошаровим набиванням. Також дуже м’якими вважаються дивани, всередині яких знаходиться латекс. Це не дешеве задоволення, зате довговічне і дуже комфортне. Особливо, якщо модель передбачає наявність безлічі подушок.

Висота і глибина

Стандартний диван має однакову висоту спинки і глибину сидіння. Для більшого комфорту в м’яких диванах використовують високу спинку, яка знаходиться на рівні потилиці і навіть вище. Любителі ласкавих і затишних диванів часто купують саме такі. Також можна вибрати варіант із збільшеною глибиною, понад шістдесят сантиметрів. Як правило, такі моделі мають додаткові подушки, які підкладаються під поперек.

Каркас

М’якість дивана також залежить від його конструкції, а точніше каркаса. Щити ДСП або ДВП – найтвердіші з усіх. Навіть при навантаженні вони не деформуються. На другому місці – ламелі, які трохи еластичніші цільних щитів. Самим м’яким буде диван з пружинною змійкою в основі. При сидінні і лежанні вона прогинається, за рахунок чого диван здається дуже м’яким і затишним.

При покупці не потрібно соромитися випробовувати його на жорсткість шляхом сидіння і навіть лежання. Не дивлячись на те, що він ще не ваш, це не забороняється. Адже м’які меблі – не дешева покупка, тому підхід до її вибору повинен бути максимально відповідальним. Щоб диван у результаті був найкомфортнішим для вас, не допоможуть ні поради, ні рекомендації. Тут варто прислухатися виключно до власних відчуттів.