Маленькі квартири або смарт-простiр

Сьогоднішнє обговорення теми «смарт-просторів» – не випадкове. Пов’язане воно з великою кількістю пропозицій маленьких квартир на ринку нерухомості. Розбираємося, що з ними робити і розглядаємо кілька стилістичних рішень.

Якщо у вашому житті трапився смарт-проект, звичайно, не варто впадати у відчай. Навіть в невеликій квартирі можна створити зручність і затишок, якщо правильно організувати простір, продумати кольорову гамму, розставити світло і не перевантажувати інтер’єр зайвими предметами.

Скандинавські традиції

Розмиті відтінки сірого, блакитного або зеленого, багато дерева, світла та прості силуети меблів Scotch і Napoleon – ось, що відрізняє скандинавські проекти. Одну зі стін інтер’єру можна пофарбувати в більш глибокий відтінок, зробивши її акцентною і зібравши навколо неї простір невеликої квартири.

Мінімалізм? Чому б і ні

Оскільки розміри житлової площі обмежені, варто організувати простір таким чином, щоб в ньому було тільки найнеобхідніше Calypso і він не був перевантажений деталями. Чим менше предметів, тим просторіше буде здаватись інтер’єр.

Лофт або не лофт

Звичайно ж, простір класичного лофту – це занедбане індустріальне приміщення або невелике горище. Однак відтворити стилістичні елементи цього напрямку можна в будь-якому проекті, в тому числі і в маленьких квартирах. Для цього знадобляться: брутальні фактури відкритої цегли або бетону, продумані пропорції простору і предмети в індустріальному стилі.

Мікс стилів

Нічого не заважає в невеликому просторі об’єднати класику і сучасність. Однак якщо ви задумали проект на межі двох стилів, діяти слід дуже обережно! Не переборщіть з фактурами та деталями. Обирайте базові світлі відтінки, які доповніть зручними м’якими меблями Oxford Big і трохи брутальними світильниками.

Відбиваючись в дзеркалах

Один з найпростіших способів візуально збільшити межи невеликого інтер’єру – дзеркальні поверхні. Але перш ніж застосовувати цей прийом, продумайте ваш проект до дрібниць і вирішіть, що саме повинні відображати дзеркала: можливо, вікна (щоб впустити в інтер’єр ще більше світла), а можливо стіну навпроти. Але що б ви не обрали, ефект вас точно приємно здивує!

Спокій, тільки спокій

Який би спосіб оформлення смарт-простору не був використаний в якості основи, одне із завдань будь-якого інтер’єру – допомогти своєму власникові відновитися. Якщо ця вимога у вас в пріоритеті, слід звернути увагу на нейтральну сіру палітру. Вона допоможе «розчинити» реальні межі інтер’єру, сформувавши в ньому атмосферу, яка максимально розслабляє.