Переваги диванів з розкладним механізмом

Сучасну квартиру або будинок складно уявити без дивана. Особливо популярна розкладні м’які меблі в невеликих, малогабаритних міських квартирах, де розкладні дивани служать зоною відпочинку, спальним місцем і місцем для зберігання речей і відмінно замінюють ліжка двоспальні.

При покупці таких меблів необхідно особливу увагу звертати на розкладний механізм диванів. Саме від якісного виробу залежить: як швидко буде розкладений і складний диван, як довго він буде функціонувати. Саме тому в першу чергу важливо звертати увагу на механізм і зручність, а вже потім на зовнішні характеристики.

Які бувають механізми диванів

Дивани з розкладними механізмами бувають різної трансформації, кожна має як позитивні, так і негативні сторони. Залежно від того як часто будуть розкладатися меблі, їх умовно поділяють на гостьовий (для рідкісного використання механізму) варіант і для щоденного використання. Якщо диван використовувати для сну, то краще вибирати надійні і прості механізми, з товстим матрацом і міцними ламелями.

Можна умовно розділити механізми трансформації диванів в спальне місце на три категорії:

  1. Розкачуємо диван, це може бути «Книжка», «Клік-кляк»;
  2. Висуваються або Розкачуємо дивани, тобто «Дельфін», «Єврокнижка»;
  3. Розгортаються дивани, а саме: «Французька розкладачка», «Американська розкладачка».

Переваги різних механізмів трансформації

Серед величезного вибору різних механізмів, можна виділити найбільш популярні:

• «Книжка» – один з найпростіших і бюджетних варіантів, дія якого заснована на витягуванні сидіння на себе, яке під’їжджаючи, звільняє місце, на яке і лягає спинка. Ще до недавніх пір такий механізм не можна було назвати довговічним, але завдяки новинці «Клік-кляк», яка при розкладанні перерозподіляє навантаження і тим самим подовжує термін експлуатації меблів. Термін служби – до 7 років.

• “Єврокнижка” – один з найпопулярніших диванів, який приваблює споживачів низькою вартістю, довговічністю, міцністю ламелей, простий трансформації (аналогічна «Книжці»), рівною поверхнею. Такі дивани оснащені зручними підлокітниками і подушками.

• «Розкладачка» – проста і безшумна трансформація, яка зводиться до того, що необхідно потягнути сидіння на себе, розгорнути і поставити на ніжки. Головними перевагами такої конструкції є: невеликі розміри розкладного місця, великий термін експлуатації.

• «Дельфін» – це викочування, відоме багатьом споживачам, вартість таких механізмів невелика, вони прості в експлуатації: необхідно потягнути на себе сидіння, а з ніші (ящика) висунутися всі інші складові спального місця. Дивани з такими механізмами мають гарні форми, дизайн, вони оснащені ортопедичними ламелями, їх механізми довговічні.

• «Акордеон» – зазвичай такі меблі оснащені дерев’яними спинками і підлокітниками, м’якою поверхнею. Механізм нескладний, досить потягнути на себе сидіння і спальне місце розкладеться.

• «Американська розкладачка» – дивани з міцними, безшумними і довговічними механізмами, вони ідеальні для щоденного користування. Щоб розкласти його досить потягнути механізм вгору, після – на себе і розгорнути. Головна перевага – це компактність в складеному вигляді, з часом спальне місце не провисає.

• «Французька розкладачка» – дивани з красивими і вишуканими дизайнами, вони компактні, займають небагато місця. Для щоденного використання не підходять, нерівна поверхня, відсутня ніша для білизни.

• «Софа» – механізм, який не призначений для постійного використання, хоча і володіє високою міцністю і довговічністю. Механізм простий: необхідно висунути передню частину, щоб отримати спальне місце. У таких диванів безліч переваг: невисока вартість, вони надійні, компактні, легкі.

Це далеко не всі механізми, якими оснащені сучасні дивани. Ми перерахували найбільш популярні і практичні. Щиро сподіваємося, що надана інформація допоможе вам зробити правильний вибір і підібрати оптимальну модель для вас і вашого житла.