Ремонт м’яких меблів своїми руками

Ремонт старої м’яких меблів зазвичай передбачає перетяжку, тобто зміну оббивки. Даний процес можна розбити на 5 етапів:

● Розбір меблів зі зняттям окремих елементів;
● Прибирання старої оббивки;
● Підбір за розмірами нової оббивки;
● Перетяжка на окремі деталі меблів;
● Складання меблів

Розбирання

З розбиранням меблів впорається практично кожен. Але спочатку краще сфотографувати її так, щоб було видно всі важливі вузли. Краще маркером помітити розташування деталей, щоб не виникало потім проблем при складанні. При виконанні даної операції необхідно мати мінімальний набір інструментів – ключі, викрутку, бажано шуруповерт.

Розбирати потрібно акуратно, без поспіху і складати шурупи в одне місце, краще на магніт, щоб не загубилися. Ремонт м’яких меблів включає в себе і видалення старої оббивки. Робити це потрібно максимально обережно, щоб вона не розірвалася, а це легко може статися, оскільки вона стара і стерта. Ця оббивка буде шаблоном для викрійки нової.

Після зняття оббивки необхідно переконатися в цілісності наповнювача. Якщо він у незадовільному стані, то треба купити поролон і обкласти їм всі м’які деталі крісла або дивана.

Викрійка оббивки і обтяжка

Нову викрійку необхідно зробити трохи більше колишньої, оскільки так легше можна буде перетягнути меблі. Якщо немає досвіду в обтягуванні, то необхідно спочатку спробувати обтягнути що-небудь невелике, наприклад, табуретку. Так можна зрозуміти, як поводиться матеріал, наскільки міцно кріпить його скоба степлера.

Важливо розуміти, що тканину слід натягувати рівномірно і по максимуму, щоб не було «гармошок» і, щоб вона не обвисла. Малюнок повинен чітко залишатися в одній позиції, він не повинен зсуватися. Матеріал краще кріпити меблевим степлером, так надійніше і швидше.

При оббивці краще починати з сидіння, так як внутрішні поверхні оббитих підлокітників і спинки іноді можуть заважати. Далі необхідно підготувати до оббивки внутрішню поверхню підлокітників, зовнішню частину підлокітників і внутрішню частину спинки.

Якщо матеріал буде кріпитися цвяхами, то перший цвях забивається по центру, а наступні від центру до кутів. На кутах цвяхи не забивають, як правило. За допомогою цвяхів закріплюють декоративну тканину, мішковину і коленкор. Часто цвяхи вбивають тільки наполовину, а потім після розправлення тканини їх забивають так, щоб капелюшки знаходилися на рівні з поверхнею.

Після натяжки можна збирати меблі. Робити це не складно, адже є вже фотографії меблів, зроблені перед розбиранням. Ремонт м’яких меблів вдома краще проводити тоді, коли є достатньо часу, щоб не робити помилок при його недостачі.

При складанні дивана кутового можна виконати ще невеликий ремонт. Наприклад, змінити пружини, якщо вони вийшли з ладу, поміняти деталі замість уже зношених. Бажано замінити всі деталі, які прийшли в непридатність.

Важливі моменти

Є ряд помилкових дій під час ремонту, які призводять до небажаних наслідків. У першу чергу, це невірно розрахований матеріал. І буває важко знайти такий же, оскільки в магазині його вже не залишилося, а завезуть незрозуміло коли. Тому краще завжди брати з деяким запасом. Якщо залишиться трохи тканини, то нею можна обтягнути подушку або маленький стільчик в коридорі.

Ще однією помилкою є те, що не кладуть зверху поролону синтепон. Класти його необхідно для того, щоб тканина легше натягувалася і вона не буде так затиратися зсередини. Таким чином збільшитися термін її життя. Вартість поролону невелика. Якщо потрібно, щоб меблі були більш об’ємними і м’якими, то можна купити синтепон товстіший. Якщо не вийшло купити, то замість нього можна покласти тканину, яка використовується для шиття кишень.

Якщо всі дії виконати правильно, то ремонт м’яких меблів своїми руками можна виконати протягом одного дня. Або можете викинути старі меблі і купити диван у нас в магазині 🙂