Секрети сну: розташування ліжка

Напевно, кожен з нас ставив собі питання, як краще і як правильно розташувати ліжко в інтер’єрі спальні? Ми вирішили розібратися, і ось що нам вдалося з’ясувати.

На початку

Будь-який дизайнер скаже, що крім скорочення стресових ситуацій або вибору підходящого саме вам матрацу (не так давно ми писали про ортопедичні матраци), не варто забувати про коректне оформлення приміщення. І як наслідок – про коректне розміщення комплекту меблів. Головні емоції, які має викликати розташування меблів – безпека і максимальний комфорт. З чого почати? C вибору ліжка. Наступний крок: прийняти рішення, де вам буде зручніше спати. Багато в чому розміщення спального місця залежить від форми приміщення. Скажімо, в прямокутному просторі краще поставити ліжко узголів’ям до однієї з довгих стін. Таке рішення допоможе врівноважити пропорції інтер’єру спальні. Прихильники східних практик підуть ще далі в цьому питанні і звернуть увагу на те, в який бік розгорнути узголів’я: на південь, захід, північ або схід. Розглянемо різні варіанти, відштовхуючись від класичного набору: невеликої спальні з одним вікном і двоспального ліжка.

Найкраще місце для вашого ліжка

Для когось розташування ліжка узголів’ям до однієї з «глухих» стін може здатися некомфортним. Але насправді це відмінний варіант, адже прокидаючись, ви не розбудите свого партнера. Рішення, коли ліжко торкається узголів’ям і одним з боків стін, виправдано лише в тому випадку, якщо приміщення має невелику площу. Подібний прийом допоможе «зекономити» простір. Однак на практиці він виявиться не найзручнішим. Те ж саме стосується і розташування ліжка безпосередньо біля вікна, особливо якщо ваше вікно дивиться на схід (ви будете змушені закривати вікно ролетами, які не пропускають світло, інакше будете прокидатися разом зі сходом сонця). Розташування біля вікна відмінно виглядає на фото. Однак на практиці потрібно бути впевненим в герметичності віконних рам і відсутності вуличного шуму, який не сприятиме міцному сну. Деякі сміливці ризикнуть поставити ліжко поруч з ванною, поєднуючи дві функції в одному приміщенні. Виглядає це досить ефектно, але погоджуватися з подібним рішенням чи ні, вирішуйте самі в залежності від вашої сміливості, бюджету і загальної площі житла.

На всі сторони світу

Крім ергономічного розташування ліжка в кімнаті, практикуючі йоги і фахівці фен-шуй радять звернути увагу на напрямок ліжка. На їхню думку, розташування людини під час сну має величезне значення, тому що впливає на його здоров’я. Якщо ваше ліжко стоїть узголів’ям на північ – це гарантія спокою і стабільності. Положення на схід – зосередженості, бадьорості вранці і відновлення ментальних сил. Західна сторона відповідає за творчі здібності і задоволеність життям. А південна – за просування по кар’єрних сходах. Це твердження можна сприймати всерйоз, а можна – як рекомендацію. Ми пропонуємо прислухатися до власних відчуттів.

Що ще врахувати і чого слід уникати

В яку б сторону не було розгорнуто ваше ліжко, що точно не рекомендують робити, так це ставити його навпроти дзеркал і на одній лінії зі вхідними дверима. Таким чином, спальне місце буде проглядатися вже від вхідних дверей і приміщення навряд чи збереже свою приватність. А у випадку з дзеркалами – відбиватися, що також не додасть комфорту. Щоб зробити свій сон ще більш комфортним, вибирайте постільну білизну з натуральних тканин і легкі ковдри. Якщо ви любите почитати перед сном, подбайте про правильне освітлення в спальні. Не забувайте про вимикачі та розетки: розташуйте їх ближче до ліжка, щоб не доводилося зайвий раз вставати. Для ще більш комфортного сну, не користуйтесь в спальні телевізором і комп’ютером. Їм точно тут не місце! Продумайте оформлення простору для відпочинку в деталях, зверніться до фахівців і зробіть правильний вибір! Тоді спокій вам буде не тільки снитися!