Скандинавський дизайн: руйнуємо стереотипи

Інтер’єри в скандинавському стилі, як правило, досить стримані: мінімалістичні, монохромні та наповнені продуманим набором меблів. Однак насправді не всі квартири північних країн виглядають саме так. Зараз розповімо, які ще прийоми люблять використовувати мешканці Фінляндії, Швеції та Норвегії.

Колір

Знаєте, чому скандинави так люблять білий колір? Тому що їм до болю не вистачає сонячного світла. На допомогу приходять відтінки білого, які надають інтер’єрам життєрадісний настрій в будь-який час року. Однак це зовсім не означає, що в скандинавських проектах немає місця для експериментів з кольорами. Любов до відтінків синього Mini Manson, рожевого, червоного Sorriso grande і коричневого Santimenty з’явилася в XVIII столітті за часів правління короля Густава III. Прості жителі Швеції, Норвегії та Фінляндії й сьогодні із задоволенням користуються цим нехитрим прийомом.

Королівський стиль

Кінець XVIII століття сильно вплинув на скандинавський дизайн. Саме в цей час оформився стиль, який став популярним в інтер’єрах шведських монархів. Поворотний момент – візит короля Швеції Густава III до Версалю. Палац справив на нього таке враження, що він тут же вирішив і у себе на батьківщині побудувати щось подібне. Стиль назвали на честь короля Густава. Як його розпізнати? За позолотою в обробці стін, меблів і рам для картин. За ніжно-блакитними тонами, охрою, бірюзою і щільному червоному. Ці прийоми користуються популярністю донині. Причому не тільки у королівської родини.

Принти

Незважаючи на всю стриманість інтер’єрних рішень, скандинави люблять прикрашати свої домівки різними патернами. Як правило, вони досить делікатні, але часто поєднують абстракцію і флористичні мотиви, як в роботах дизайнера Джозефа Франка. Залучаючи глядача до розглядання орнаменту, такі композиції допомагають переключити увагу, розслабитися і трохи відпочити. Використовуються принти невеликими порціями. Наприклад, в домашньому текстилі

Впорядкованість

Якщо вам завжди здавалося, що в скандинавських будинках мінімум речей, насправді це не зовсім так. Секрет – в грамотному підході до систем зберігання, які бувають як на всю стіну, так і більш скромними за розміром, але в більшій кількості. При цьому все найцінніше – колекційний посуд або рідкісні книги – вони вважають за краще виставляти напоказ за прозорими стеклами буфетів.

Вперед у майбутнє

Ще один стереотип полягає в тому, що скандинави воліють в своїх будинках створювати атмосферу протилежну суворому урбану, який вони бачать за своїми вікнами. Що їм до душі сільський затишок. Все так і є. Однак зустрічаються в цих краях і простори зовсім іншого характеру. А саме – натхненні фантастикою. Наприклад, м’які меблі в таких будинках нагадують космічні кораблі.