Вибір дивана для вітальні

Вітальня – це кімната, де більшість вечорів проводить сім’я, куди запрошують близьких і друзів, саме тут відзначають свята, урочистості – тобто це приміщення, яке повинно об’єднувати, бути затишним і комфортним. І звичайно ж, у цій кімнаті головним атрибутом є м’які меблі. Але як вибрати диван у вітальню?

Критерії вибору м’яких меблів у вітальню

В першу чергу вибір дивана для вітальні повинен бути не емоційним (ми не купуємо набуваємо перший-ліпший барвистий і яскравий диван), а грамотним, тобто якість, передусім!

Головні критерії при виборі дивана:

  1. Визначити місце у вітальні, де буде розташований диван.
  2. Розмір і форма м’яких меблів. Що стосується форми, то розрізняють кутові дивани, стандартні прямі (лінійні) та п-образні дивани, а також стаціонарні або мобільні на роликах. Відносно розміру, бувають дво-, три-, чотиримісні варіанти.
  3. Стиль обраного дивана. М’які меблі повинні гармоніювати з усім інтер’єром і підкреслювати стиль самої вітальні. Дивани розрізняють за наступними напрямками: класичні, сучасні, мінімалістичні і барокові. Якщо з’являються сумніви, то дизайнери рекомендують зупиняти свій вибір на нейтральних моделях. Додатково можна придбати чохли для дивана і декоративних подушок.
  4. Вибір оббивки – це складне завдання, адже вам варто грамотно підібрати матеріал, який витримає і кігті домашніх улюбленців, і ненавмисно пролиту чашку кави або чаю, і дитячі фломастери, і т. ін. Тут потрібно розуміти, що світла тканина чудово виглядає тільки в магазині, а в домашньому побуті, вона швидко прийде в непридатність і втратить свій зовнішній вигляд. Вид оббивки також варто підбирати виходячи з інтенсивності навантаження на меблі. Що стосується вартості, то самий бюджетний варіант – це флок, який приємний на дотик, але вже через рік-два втрачає свій первозданний вигляд, трохи дорожче – мікровелюр, велюр, далі – шенилл, гобелен, жаккард і найдорожчий – штучна і натуральна шкіра. Ідеальним варіантом для домашнього використання є жаккард, він міцний, не вигорає при попаданні сонячних променів і легко чиститься.
  1. Каркас – важливий елемент дивана, до якого кріпляться всі механізми. «Скелет» м’яких меблів повинен витримувати вагу тієї кількості осіб, на яку він розрахований. Ідеальним вважають – дерев’яний брус, в бюджетних варіантах – у місцях, де не передбачене велике навантаження, може використовуватися фанера, ДСП.
  2. Наповнювач – це особиста справа кожної родини. Одним подобаються м’які дивани, інші віддають перевагу більш твердим напо
  3. внювачам. Найчастіше м’які меблі наповнюють поролоном (м’який, але не довговічний), пружинними блоками (зазвичай в дорогих моделях), пінополіуретаном (може бути м’яким, твердим, високоеластичним).
  1. Розкладний механізм для дивана в вітальню необхідний лише тоді, коли планується використовувати м’які меблі як спальне місце. І вибір потрібно робити грамотно, так як ринок пропонує величезну кількість варіантів: «книжка», «єврокнижка», «софа», «дельфін», «викочування», «акордеон», «американська розкладачка», «французька розкладачка».

І все-таки, на чому зупинитися

Звичайно ж, на ринку асортимент диванів величезний і вибір залежить від багатьох факторів. Ми рекомендуємо звертати увагу на вищевказані критерії, фірму-виробника, яка зарекомендувала себе з найкращого боку. Але найголовніше новопридбаний диван повинен вам подобатися і привнести затишок у вашу вітальню – адже це і є його головне призначення.