Якого кольору вибрати м’які меблі

Дата:24.06.2014
Якого кольору вибрати м’які меблі

М’які меблі – це не тільки зручні місця для комфортного розташування людей, але і прикраса кімнати. Для досягнення гармонії в приміщенні важливо аби відтінок м’яких меблів ідеально підходив до загального стилю кімнати.

Якого кольору вибрати м'які меблі 2

Правила вибору відтінку м’яких меблів

  1. Колір оббивки м’яких меблів не повинен зливатися з основними відтінками в інтер’єрі. У цьому випадку меблі будуть “суцільним полотном”, наприклад, з відтінком стін. Однак і різких контрастів кольорових сполучень слід уникати. Оптимальний варіант – різниця на 2-3 тони.
  2. Якщо в будинку проживають маленькі діти або домашні тварини, то слід вибирати оббивку з практичних немазких матеріалів, які можна легко почистити.
  3. Любителям оригінальних інтер’єрів, що за допомогою яскравих плям воліють принести в життя свято і світло, слід підходити до питання вибору відтінку м’яких меблів виважено і не використовувати багато конфліктних кольорів, особливо якщо мова йде про спальні кімнати.

Вибір відтінку м’яких меблів залежно від колірного плану приміщення

1.Колірний план «монохромний» – в цьому випадку м’які меблі і стіни мають однаковий колір, але відрізняються відтінком. Наприклад, стіни – бежевого відтінку, а диван – коричневого.

Якого кольору вибрати м'які меблі 3

2. Колірний план «нейтральний» – має на увазі поєднання нейтрального кольору стін (коричневий, білий, сірий, чорний) і м’яких меблів нейтрального кольору, але іншого. Наприклад: білі стіни можна подружити з чорними м’якими меблями, а бежеві стіни – з сірими.

Якого кольору вибрати м'які меблі 4

3. План «Кольоровий інтер’єр і нейтральні м’які меблі» – в цьому варіанті нейтральний колір м’яких меблів (чорний, сірий, різні відтінки бежевого, білий) дозволяє дотриматися балансу в інтер’єрі з кольоровими або яскравими стінами різних відтінків.

Якого кольору вибрати м'які меблі 5

4. План «Нейтральний інтер’єр і кольорові м’які меблі» – в цьому випадку меблі виступають яскравою плямою в «безбарвному інтер’єрі», грамотно розбавляючи, доповнюючи його і роблячи приміщення ефектним.

Якого кольору вибрати м'які меблі 6

5. Колірний план «Комбінований» – поєднання кольорових м’яких меблів з інтер’єром іншого відтінку. У цьому випадку, наприклад, на тлі зелених стін можна розташувати помаранчевий диван. Цей варіант викликає найбільше труднощів у комбінуванні кольору стін, оббивки меблів і інших предметів в інтер’єрі.

Кольорові м’які меблі

  • Червона оббивка меблів ідеально підходить для монохромних інтер’єрів або в якості “яскравої плями” в приміщеннях, виконаних в нейтральній кольоровій гамі;
Якого кольору вибрати м'які меблі 7
  • Помаранчеві меблі відмінно гармонують з будь-якими відтінками в інтер’єрі. Їх можна використовувати і як яскраві плями в нейтральному інтер’єрі, так і поєднувати з іншими кольорами – золотистим, синім, зеленим і блакитним;
Якого кольору вибрати м'які меблі 8
  • Жовті меблі – органічно доповнять нейтральний інтер’єр, якщо стіни мають сірий відтінок. Таке поєднання виглядає ефектно і життєрадісно. Крім того, жовта оббивка меблів поєднується з зеленими, фіолетовими і блакитними поверхнями в «комбінованому» колірному плані;
Якого кольору вибрати м'які меблі 9
  • Зелені меблі створять в інтер’єрі відчуття спокою і безтурботності. Їх можна використовувати для всіх колірних планів. Вони мають гарний вигляд на фоні стін різних фіолетових, рожевих і жовтих відтінків.
Якого кольору вибрати м'які меблі 10
  • Блакитні і сині меблі – універсальний і актуальний варіант, який ідеально гармонує з різними відтінками сірого в інтер’єрі. Сині меблі вдало поєднуються з жовтими та помаранчевими поверхнями, створюючи сонячний, життєрадісний, літній інтер’єр;
Якого кольору вибрати м'які меблі 11
  • Фіолетові меблі – підходять для монохромного інтер’єру, виконаного в сірих або бежевих тонах. У «комбінованому» колірному плані фіолетовий відтінок м’яких меблів гармонує з ніжно-зеленим, золотистим відтінком або хакі;
Якого кольору вибрати м'які меблі 12
  • Сірі меблі – практичні, чудово поєднуються з будь-якими відтінками в інтер’єрі.
Якого кольору вибрати м'які меблі 13

У виборі кольору м’яких меблів, крім всього вищеперерахованого, слід орієнтуватися на особисті уподобання. Однак не варто боятися експериментувати і обмежуватися лише загальноприйнятими уявленнями.

Інші статті