Який диван кращий: кутовий чи прямий
Закінчуєте ремонт в будинку чи квартирі? Чи бажаєте облаштувати вітальню так, щоб місця точно вистачило всім? Тоді без дивана точно не обійтись. Щоб зорієнтуватись у диванному світі та зрозуміти, який диван кращий – кутовий чи прямий, ознайомтеся з нашими порадами. Якщо все продумати наперед, то диван і в простір впишеться, і всім вашим вимогам відповідатиме.
Популярні форми диванів
За нашими спостереженнями, обидві форми диванів, як прямий, так і кутовий, традиційно однаково користуються попитом. Класичний прямий диван має свої переваги: універсальність, надійність, компактність. Кутові моделі також не обділені любов’ю покупців: вони мають ефектний вигляд та достатньо різноманітні, аби втілити у життя найсміливіші інтер’єрні рішення.
Існує безліч кутових та прямих диванів, і практично кожну модель можливо:
- Виготовити в бажаному кольорі, розмірі та дизайні.
- Оббити матеріалом обраної фактури та потрібного кольору.
- Забезпечити наповнювачем ідеальної для вас м’якості.
- Виготовити на ніжках чи з суцільною основою, з підлокітниками чи без них.
- Укомплектувати мобільною спинкою, підголівниками та додатковими декоративними подушками.
- Зробити ефектним акцентом будь-якого інтер’єру.
Отже, справа не тільки в тому, якої форми буде диван, але і яку атмосферу він створить у вашому помешканні.
Що ще варто врахувати при виборі дивану
Щоб вирішити, який диван краще обрати – кутовий чи прямий – потрібно в першу чергу відповісти на такі 4 запитання:
1. Яка площа кімнати
Диван – помітний предмет інтер’єру, отже, його розміри повинні бути співмірні площі кімнати. Якщо приміщення не велике, краще зупинитись на компактному прямому дивані. Якщо ж простір дозволяє, можна поекспериментувати з кутовою, П-подібною формою або ж встановити пару-трійку прямих диванів.
2. Яка конфігурація кімнати
Диван з його габаритами може візуально підкоригувати невдалу форму кімнати або ж зонувати приміщення. Наприклад, кутовий диван в центрі допомагає поділити простір на різні функціональні зони, не вдаючись до допомоги суцільних перегородок. А встановлений поперек довгої стіни диван зробить витягнуту кімнату-вагон «більш квадратною» та затишною.
Якщо ж в кімнаті є ніша, її ідеально заповнить прямий диван. Також він вдало розташується у прохідній кімнаті, де потрібно більше місця для маневрів. Ну а прямий диван спинкою до стіни – взагалі класика жанру для квадратної кімнати.
3. Наскільки велика ваша сім’я
На прямому дивані можуть з комфортом розміститись 2-3 людей. А от для великої родини, та ще й з домашніми улюбленцями, площу місць для сидіння-лежання варто вибрати значно більшу. І в такому випадку у нагоді стануть кутові дивани з більшою кількістю місць для сидіння.
4. Яке призначення кімнати
Якщо планується кімната для тихого відпочинку у вузькому сімейному колі, варто зупинитись на об’ємному кутовому дивані або ж обрати пряму модель з глибиною посадки 90 см і більше.
Для посиденьок великою родиною або ж в компанії друзів можна встановити два прямих дивана, один навпроти іншого. Звісно, якщо площа кімнати дозволяє. Або ж доповнити кутовий варіант парою-трійкою мобільних пуфів.
У приймальні, кабінеті чи бібліотеці доречним буде компактний прямий диванчик з жорсткою спинкою та невеликими підлокітниками.
Інші рішення
Якщо ж питання «який диван вибрати – кутовий чи прямий» залишається без відповіді, існує ще одне рішення– модульний диван. Окремі модулі можна комбінувати на свій розсуд, перетворюючи класичний прямий диван на кутовий чи П-подібний. Та для додаткових переміщень знадобиться 3-4 квадратних метра вільного простору, тому для невеликих помешкань модульний диван навряд чи підійде.
І доповнення від нас. При виборі форми дивану не варто зациклюватись на тому, «як прийнято» чи «як треба». Це ваше помешкання і при поміркованому підході в ньому приживеться диван будь-якої конфігурації. А ще – радимо довіритись перевіреним виробникам, які піклуються не тільки про зовнішній вигляд меблів, але й про комфорт своїх клієнтів.
Приємного відпочинку!