М’які меблі в стилі hugge

Дата:03.08.2020
М’які меблі в стилі hugge

Згідно данської філософії хюґе у кожному помешканні має бути свій «Huggekrog». Huggekrog у перекладі означає «затишний куточок». Це саме те хюґе-місце, де можна розслабитись, зануритись у свій внутрішній світ та віднайти гармонію. В своєму затишному куточку ми щасливі тут і тепер. Хюґе-місце утворюють рідні люди та улюблені речі – книжки, текстиль та, звісно ж, м’які меблі.

Данці слідують концепції якості, комфорту та простоти без надмірностей. Ми також. То який саме підхід до вибору м’яких меблів вбачає данська філософія хюґе?

М’які меблі в стилі хюґе

Прості та функціональні

Хюґе-простір не терпить надмірної розкоші або демонстративного споживання. Він завжди відкритий та наповнений найбільш необхідним. Та це не означає, що меблі в хюґе-просторі непоказні чи аскетичні. Навпаки, кожна модель має стильний та цікавий дизайн – округлену форму, легкі ніжки-опори, пересувні підголівники. Так сучасний та лаконічний диван стає не тільки центром вашого помешкання, але й завжди привертатиме до себе увагу своєю виразністю та елегантними формами.

Надзвичайно комфортні

Комфорт по-данськи – це коли у вашому домі комфортно саме вам. Звідси зручний дизайн сидушок та підлокітників, наповнювач потрібної м’якості (від щільного до пухово-м’якого), велика кількість подушок, м’які підголівники, додаткові пуфи та (за бажанням) збільшена глибина посадки – все, що дозволяє нам обладнати своє «солодке байдикування» та стати трохи щасливішими.

Служать довго

Особистий хюґе-простір не створюється одноразово, а заповнюється меблями та аксесуарами протягом достатньо тривалого часу. Тому м’які меблі виготовляються виключно з найкращих матеріалів. Каркас, наповнювач та оббивка служать довго – при дбайливому поводженні років 10-15, не менше.

Гармонізують з природою

Все, що по зовнішньому вигляду нагадує домашній фестиваль холі – це не хюґе. Меблі хюґе відрізняються чистими та спокійними відтінками. Та це не обов’язково пастель. Кольори оббивки можуть бути насиченими – темно-сині чи графітово-сірі, наприклад. Головне, щоб вони залишались в гармонії з природою та ненав’язливо контрастували з іншими деталями інтер’єру.

Завжди актуальні

Предмети інтер’єру, створені данськими дизайнерами 50-70 років тому і досі залишаються модними та користуються шаленим попитом. Все тому, що хюґе-дизайн розробляється з пильною увагою до деталей – пропорції, форма, візуальне сприйняття тут ідеальні. А лаконічність, якість та самодостатність ніколи не виходять з моди.

Сприяють спілкуванню

Неспішне спілкування з близькими – ще один ключовий момент хюґе. Причому хюґе-свята данці воліють проводити вдома та обирають для спілкування невеликі та навіть тісні приміщення, де люди сидять поруч один біля одного. Ось чому все більш популярними стають місткі глибокі дивани – на них можна забратися сім’єю, з друзями та просто потеревенити. Якщо ж місця на дивані всім не вистачає, в нагоді стають додаткові пуфи.

Використовуються за призначенням

Скандинави впевнені, що «в здоровому тілі – здоровий розум» та ніколи не обирають «або-або». Вони сплять на якісних матрацах, знають, як підібрати ліжко у стилі хюґе та примудряються розташувати його навіть на невеликій площі. А що ж робити, коли диван також потрібен? Можна позбавитись від зайвого декору, та не від необхідних для відпочинку меблів.

Дарують емоції

Хюґні м’які меблі служать певним тригером, котрий повертає нас до видатних та приємних моментів з життя. М’який та зручний диван в стилі хюґе оточує історіями, пробуджує фантазію та допомагає підтримувати головну ідею хюґе-простору – зберігати атмосферу затишку та огортаючого тепла.

Вписуються в будь-який простір

Хюґе-місце тим і прекрасне, що не диктує жодних правил – йому необхідна свобода виявлення. Модель, що припала до душі, завжди можна переробити під себе – додати чи прибрати секції, змінити глибину посадки, забрати підлокітники. До розташування також немає ніяких вимог. Дивани можна розташувати де заманеться – біля стіни чи в кутку кімнати, сховати в затишній ніші або ж розмістити в центрі кімнати один навпроти іншого.

І наостанок: щоб відчути хюґе, зовсім не обов’язково переїжджати в Данію. Достатньо придбати м’які меблі в стилі хюґе, дослухатись до себе та насолодитись моментом.

Жорстких правил не існує, пам’ятаєте? Адже це Ваш дім.

Інші статті