Як можна швидко заснути
Ні підрахунок овечок, що стрибають через паркан, ні щільні завіси, ні легка вечеря… Як бути, якщо засинання стає дедалі більшою проблемою? У нашій статті ви знайдете підказки стосовно того, що призводить до хронічного безсоння і як можна швидко заснути в домашніх умовах.
Проблема безсоння
Згідно статистики, кожен другий житель мегаполісу страждає від безсоння, а кожен четвертий не може заснути без снодійного. Але неконтрольований прийом таких препаратів – також не варіант. Адже ліки від безсоння впливають на головний мозок – основний керуючий центр організму – і застосовувати їх необхідно вкрай обережно.
Головними причинами проблем із засинанням лікарі називають безперервний стрес і невміння відключитися від проблем. Коли після напруженого дня людина думає не про те, як би швидше заснути, а подумки перебирає події минулого дня або переймається подіями дня наступного, мозок продовжує працювати. І це не дає повноцінно розслабитися. У результаті нестача сну призводить до психічного та фізичного виснаження.
То що ж робити? Пригальмувати внутрішній діалог – радять психологи. І не тільки. Солодко заснути допоможуть кілька порад, виконувати які не тільки нескладно, а й приємно.
Як можна дуже швидко заснути: 3 незвичних метода та один секрет
Спосіб 1: увімкнути білий шум
Звук працюючого телевізора, крики сусідів, шум автостради за вікном негативно впливають на здоров’я людини, призводять до безсоння і дратівливості. А все тому, що ці звуки перебувають в інтервалі 30-40-55 дБ і роблять сон більш неспокійним.
Білий шум – це фоновий звук, у якому містяться всі частоти звукового діапазону від 20 до 20 000 Гц. Він не несе ніякого інформативного навантаження для нашої свідомості, мозок вважає білий шум абсолютно безпечним і швидко перестає його помічати. Крім того, білий шум маскує всі інші звуки і допомагає солодко задрімати.
Джерело білого шуму можна створити самостійно (увімкнути зволожувач повітря або вентилятор), прослухати шум онлайн або встановити в мобільному застосунку. Варіантів багато. Головне вибрати на свій смак.
Спосіб 2: виконати вправу на розслаблення за методикою морських піхотинців
Кажуть, що вправа була розроблена спеціально для солдатів, яким потрібно було як слід виспатися перед ранковим боєм. Загалом вона займає не більше 2 хвилин, тож варто спробувати.
Крок 1. Розслабити м’язи ніг, починаючи від кінчиків пальців до стегна. При цьому подумки промовляти: “Я відчуваю, як розслабляється моя ліва п’ята, … мізинець на лівій нозі, … моє праве коліно…”.
Крок 2. Максимально розслабити плечі, по черзі розслабити руки. При цьому подумки промовляти: “Я відчуваю, як розслабляється лікоть на правій руці…” і так далі.
Крок 3. Розслабити м’язи обличчя, щелепи, язик. Не забути порухати бровами, адже навіть уві сні ми частенько залишаємося похмурими. І при цьому не забувати подумки промовляти слова про розслаблення.
Чому так важливо проговорювати подумки кожну дію? Тому що це допомагає переключити внутрішній діалог із проблем на самого себе. А заодно проконтролювати м’язові затиски, яких ми часто не помічаємо.
Спосіб 3: скористатися «сонною» дієтою
Про шкоду кави та смаженої картоплі перед сном знають всі. Але є продукти, котрі не тільки не шкодять сну, але й викликають сонливість. Вони постачають мозку триптофан – натуральну амінокислоту-антидепресант.
5 продуктів для покращення сну:
- Грейпфрут (містить речовини, що покращують вироблення «гормону щастя» серотоніну);
- Банани (містять калій та магній, що розслабляють м’язи);
- Мигдаль (містить магній для м’язової релаксації);
- Тепле молоко (містить кальцій для міцності кісток);
- Зелений чай (містить ізофлавони – речовини, що входять до складу більшості ліків від безсоння).
Секрет: правильний матрац
Та ніякі поради не допоможуть самі по собі, якщо спати на неправильному матраці. Неякісний матрац не забезпечить якісного сну, проте додасть багато неприємностей: від хропіння до болі у хребті та ранніх зморшок.
Правильний матрац – ортопедичний чи анатомічний. Такий, що у будь-якому положенні підтримає хребет, забезпечить повноцінне кровопостачання, подарує міцний сон на всю ніч. Буде матрац пружинним чи безпружинним, м’яким чи жорстким, тонким чи товстим – вирішувати вам. Але в будь-якому випадку проблема «якомога швидше заснути» щезне.
Солодких снів!