Як почистити матрац від старих плям: 5 порад

Дата:27.11.2019
Як почистити матрац від старих плям: 5 порад

Відвозити ортопедичний матрац у хімчистку після кожної щойно посадженої плями заморочливо і дорого. Але ігнорувати забруднення також не можна. Залишки їжі та напоїв, частинки шкіри та волосся, шерсть домашніх тварин накопичуються в шарах наповнювача і можуть завдати чимало неприємностей: від незнищенно-неприємного запаху до проблем зі здоров’ям. Як варіант – можна провести чистку матраца вдома.

Але перед тим, як почистити ортопедичний матрац у домашніх умовах, варто запам’ятати кілька порад і анти-порад.

Як почистити матрац від плям в домашніх умовах і не знищити дорогий виріб при першій чистці

Матрац – багатошарова конструкція вагою до 50 кг. Якщо при необережному поводженні один із шарів деформується, матрац втрачає свої ортопедичні властивості.

Тому:

  • Прати матрац під душем, використовувати хлор чи бензин для виведення плям – категорично заборонено.
  • Вибивати поверхню та прасувати її праскою не можна. Інакше наповнювач деформується остаточно.
  • Мити побутовим мийним пилососом не бажано – волога залишиться всередині і запліснявіє.
  • Користуватись пароочисником потрібно вкрай обережно: водяна пара нагрівається до 150 градусів, деформуючи наповнювач та оббивку.
  • Прати, мити, сушити матрац у вертикальному положенні не можна – маніпуляції проводяться тільки на рівній горизонтальній поверхні.
  • Крім матраца також треба чистити каркас ліжка.
  • Вивчення інструкції по догляду перед початком роботи вбереже від невиправних помилок.

Та все ж небагато хто знає, як почистити безпружинний матрац. Тому ділимося дієвими рецептами чищення та догляду.

Порада 1. Як почистити ортопедичний матрац вдома побутовим пилососом

Для цього потрібен потужний пилосос із порожнім мішком для пилу і чистою щіткою. Додатково можна задіяти вузьку насадку – нею зручно пройтися по стиках і западинках, де скупчуються основні “запаси”. Чистити матрац побутовим пилососом потрібно не рідше, ніж раз на тиждень. Відразу після чищення накривати матрац не варто – дайте йому “відпочити” в чистому приміщенні кілька годин.

Чищення пилососом – нейтральний і делікатний спосіб домашньої профілактики, який прибере забруднення з поверхні оббивки і допоможе освіжити матрац. Але те, що вже потрапило в глибокі внутрішні шари, звичайним пилососом витягнути неможливо.

Порада 2. Як почистити ортопедичний матрац від плям, залишених рідиною

Коли на матрац пролилося щось яскраве, діяти треба відразу: знайти білу серветку або бавовняну тканину і промокнути рідину. Не розтирати і не розмазувати. Рухатися від країв до середини, щоб рідина не розповзалася ще більше. Далі діяти залежно від різновиду забруднення:

  • Червоне вино засипати сіллю, зачекати 5-7 хвилин та забрати сіль пилососом. Якщо за першим разом пляма не висвітлилась – повторити.
  • Сліди жиру промокнути серветкою, змоченою у спирті чи горілці. Залишки забрати чистою серветкою.
  • Кров забирається невеликою кількістю перекису водню. Залишки перекису потрібно забрати ватним диском.
  • Кава висвітлюється водним розчином нашатирю: 1 чайна ложка спирту на склянку води. Розчин нанести на 5 хвилин, протерти чистою серветкою та залишити до повного висихання.

Якщо одразу позбутись плями не вдалося, можна використати плямовивідник. Краще придбати піноподібний засіб або ж такий, що розчиняється мінімальною кількістю води.

Порада 3. Не довіряти популярним порадам або рекламі суперзасобів

Економні господині розцінюють забруднення як виклик і залюбки радять, як почистити матрац у домашніх умовах від плям будь-якого походження. Але ортопедичний матрац – надто дороге поле для експериментів. А більшість чудодійних засобів для “чищення всього на світі” насправді виявляються звичайними засобами для виведення плям. У кращому разі доведеться відчищати “пляму від плями від засобу для виведення плям”, у гіршому – планувати бюджет для купівлі нового матраца.

Окремо хочемо поговорити про застосування домашніх засобів «за копійки». Можливо колись комусь вони допомогли. Та це було скоріше дивом, ніж закономірністю. Ось наш рейтинг анти-порад про те, як почистити матрац, наданих диванними експертами:

  • Випрати в пральній машинці – без коментарів.
  • Розпорошити по поверхні аромаолію, щоб прибрати неприємний запах – запахи тільки посилять одне одного, а на оббивці з’являться нові масні плями.
  • Прибрати масну пляму засобом для миття посуду – щоб прибрати піну, що утвориться, поверхню доведеться сильно намочити. А не виведені залишки засобу продовжуватимуть роз’їдати тканину.
  • Розбризкати спирт на поверхні, щоб прибрати мітки домашніх тварин – алкоголь випарується за декілька хвилин, залишивши розводи. І тільки.

Порада 4. Як почистити матрац від старих плям або забруднень

Наші співробітники займаються підбором анатомічних матраців і всього, що з ними пов’язано, вже не перший рік. Тому авторитетно запевняємо – самостійно ніяк. І на запитання “як почистити старий матрац своїми силами” відповімо так само. Чищення старих матраців і застарілих плям потрібно довіряти професіоналам. Пояснюємо чому.

Все, що потрапляє під оббивку, дістати побутовими засобами неможливо. З часом забруднення встигають закріпитися в глибоких шарах матраца і стають притулком для різних мікроорганізмів. Тож боротися доведеться не лише з пилом, а й з грибком, пиловими кліщами чи іншими комахами. Крім того, багатошаровий наповнювач погано висихає. Але частіше – не висихає повністю і в результаті до наявних неприємностей додається “аромат” запліснявілої тканини та бурі плями.

І все ж, як можна почистити матрац у домашніх умовах від плям, що глибоко в’їлися? Викликати хімчистку додому. Реагенти для професійного чищення підбираються з урахуванням типу, глибини і віку забруднень. Бруд прибирається вакуумним або професійним мийним пилососом. А для остаточної сушки використовують переносні сушильні установки. У результаті клієнт отримує чистий матрац без неприємного запаху та вогкості.

Сильні забруднення простіше попередити, ніж вивести, тому…

Порада 5. Придбати захисний наматрацник

Захисний наматрацник – це обкладинка матраца, що виконує 2 головні завдання: не пропускати вологу до матраца і забезпечувати хорошу вентиляцію. Звичайні тканини таких властивостей не мають. Тому якісні захисні наматрацники виготовляють зі спеціального матеріалу. Сторона, що ближча до тіла, може бути м’якою, приємною на дотик. А з боку матраца є водонепроникна мембранна підкладка.

Захисний наматрацник – саме та річ, яка допоможе матрацу прослужити в 2-3 рази довше. Навіть якщо вилити склянку соку або вина, весь “удар” чохол прийме на себе, а заодно:

  • Захистить тканини матрацу від витирання;
  • Попередить деформацію наповнювача;
  • Забезпечить рівномірне охолодження тіла чи навпаки збереже тепло;
  • Подкоригує жорсткість матраца;
  • Попередить алергію.

Щодо конструкції наматрацника, то з точки зору захисту ліпше обрати чохол, що натягується і має резинку по периметру, або ж суцільний чохол на замочку-блискавці. Такі моделі захистять матрац не тільки зверху, а й збоку.

Прати наматрацник необхідно 2 рази на місяць, тому варто одразу придбати 2 штуки.

І наостанок.

За статистикою, ми контактуємо з матрацом значно довше, ніж з робочим кріслом чи іншими видами меблів. А отже, його чистота – це не тільки показник “хазяйновитості” господині, а й запорука здоров’я всіх домочадців.

Успіхів і солодких снів!

Інші статті