Як вибрати двоспальне ліжко: 8 ключових моментів

Дата:05.06.2019
Як вибрати двоспальне ліжко: 8 ключових моментів

Вибір ліжка – напевно, найвідповідальніша частина облаштування спальні. Адже ми купуємо не просто дизайнерські меблі або частину інтер’єру, а міцний сон і своє здоров’я. Одразу обмовимося: чіткого критерію «як правильно» не існує. Особливо при купівлі ліжка для двох, де перетинаються інтереси, смаки та уподобання. Розповідаємо, на що саме звернути увагу, так, ніби купували б ліжко для себе.

Порада 1. Матрац – усьому голова

Спимо ми не на ліжку, а на матраці – про це пам’ятаємо самі і не припиняємо нагадувати нашим покупцям. І ми завжди чесно радимо: якщо знадобиться вибирати між великогабаритним ліжком з широкими бортами та внутрішнім місцем під матрац, то пріоритет все ж надавайте розміру спального місця.

Порада 2. Розмір та ергономіка

Головні орієнтири: зріст того, хто буде відпочивати на ліжку, та габарити кімнати. Мінімальний запас довжини матраца повинен бути не менше 10-15 см до зросту найвищого партнера. Мінімальні проходи навколо ліжка – 50-60 см. Крім цього, вибирати і ставити ліжко потрібно так, щоб можна було вільно відкривати вікна, двері та висувати шухляди шафи. А в іншому принцип простий – чим більше, тим краще.

Порада 3. Електрика

Важливий момент, про який забувають навіть найбільш досвідчені дизайнери: вимикачі та розетки не повинні перекриватися узголів’ям, яке в 90% випадків більше за розміри матраца. Перевірте додатково цю відстань, адже комфорт в спальні важливіший краси чи зайвих проблем, пов’язаних з перенесенням електрики або зменшенням ширини узголів’я.

Порада 4. Каркас

Окрім ширини та довжини ліжка, необхідно врахувати параметри висоти каркаса, адже його висота плюс висота матраца – це габаритна (загальна) висота посадки, на яку щоденно доведеться лягати та вставати. Тут зовсім не існує правил – все залежить від звичок та уподобань.

Порада 5. Простір під ліжком

Ліжко на високих опорах виглядає легшим та значно спрошує процес прибирання. Але в такі моделі технологічно неможливо встановити місце для зберігання. Проте ліжка з менш високими опорами (1-3 см) дозволяють це саме місце встановити та вирішити проблему додаткового простору в невеликих кімнатах. Та й проблема «вічно відбитого мізинця» також буде закрита. Тож вибір висоти опор – це дуже індивідуально, що буде краще вирішувати вам. 

Порада 6. Уподобання та звички

М’яке узголів’я виглядає затишно і витончено. Крім того, на нього зручно спиратися за читанням книжок. Неодмінно потрібно враховувати особливості сну обох людей. Наприклад, сон на боці потребує менше місця, а сон на спині чи на животі означає, що економити на ширині матраца не варто.

Порада 7. Краса

Пам’ятайте, спальня – це місце відпочинку та релаксу. А зовнішній вигляд ліжка задає настрій всієї спальні. Тому потрібно переконатись, що загальний вигляд, колір та форма ліжка будуть підтримувати, а не суперечити загальній стилістиці інтер’єру.

Порада 8. Індивідуальний підхід

На ринку готових меблів в основному можна відшукати ліжка стандартних розмірів. Але ми знаємо, наскільки різними по площі та конфігурації бувають спальні та наскільки непередбачуваними можуть бути побажання клієнтів. Тому виготовляємо ліжка під будь-який розмір спального місця з урахуванням усіх додаткових побажань. Матеріал та колір ви можете вибрати за своїми уподобаннями. У нас достатньо великий вибір ліжок та досвідчені консультанти, ми раді запросити вас в гості, вислухати ваші ідеї по телефону або проконсультувати у будь-якому зручному online-форматі.

Інші статті