Вибір тканини для диванів
Купівля дивана для багатьох є знаменною подією. Адже цей предмет меблів – не просто пасивний інтер’єрний аксесуар, а мало не член родини. Саме до нього поспішає кожен, приходячи додому після виснажливого робочого дня, тут проходять сімейні та дружні посиденьки, проводиться час за переглядом улюблених фільмів, саме тут відбуваються усі звичайні та святкові вечері. Для когось диван – це зручне і улюблене ліжко. Тому від його вибору залежить дуже багато – як комфорт у повсякденному житті, так і загальна картинка інтер’єру.
Основні критерії вибору:
- Зовнішній вигляд;
- Довговічність;
- Зносостійкість;
- Комфортність;
- Вартість;
- Можливість чищення.
Інтер’єр
Зовнішність дивана – це один з найважливіших критеріїв вибору; а вона значною мірою залежить від тканини, яка використана для оббивки. У цьому аспекті обов’язково враховується загальний інтер’єр кімнати, в якій потім і оселиться диван. Зазвичай планується, що така покупка прослужить дуже довгий термін, при цьому цілком ймовірно, що інтер’єр буде змінюватися, тож вибирайте оббивку класичних кольорів, яка ідеально поєднається з будь-чим. Сюди традиційно відносяться – чорний, білий, бежевий, сірий. Також можливі варіанти коричневого і темно-синього тонів. Це можуть бути однотонні тканини або з принтом.
Щоб купити диван під наявний інтер’єр, необхідно враховувати не тільки колір його оббивки, але і дизайн моделі, її стиль. Диван повинен гармоніювати з іншими меблями, обробкою стін, шторами і іншими елементами обстановки. Для вишуканих і розкішних інтер’єрів дивани оббиваються шкірою, шовком і навіть хутром. А ось для звичайних сучасних кімнат, які найчастіше зустрічаються, більш затребувані флок, шеніл, нубук, сатин та інші. Що ж означають ці складні назви і якими властивостями можуть похвалитися матеріали, названі такими іменами?
Тканини для диванів
Практично половина вартості готового дивана припадає на його тканину. Тому важливо, щоб вона була якісною і відповідала всім вимогам покупця. Різновидів тканин для меблів дуже багато, але є декілька найбільш популярних, які користуються найбільшим попитом і мають різні властивості.
Жакардова тканина володіє високою зносостійкістю, дуже щільна, міцна і довговічна. Вона вимагає виключно сухого чищення. Шеніл є різновидом жакарда, однієї з найбільш популярних і старих оббивних тканин. Ця тканина тепла, м’яка і приємна, не втрачає форму, оскільки практично не розтягується, легко чиститься. Відноситься до дорогих матеріалів, але дуже практична і довговічна, тому підходить всім.
Велюр знайомий багатьом своєю приємною на дотик поверхнею. Диван в цій тканині дуже м’який, виглядає красиво і елегантно. Ця тканина піддається чищенню, але схильна до витирання, тому не рекомендується для використання, якщо в сім’ї є діти або якщо диван слугуватиме ліжком. Мікрофайбер – вибір тих, для кого важлива максимальна практичність. Це міцний матеріал, стійкий до вологи і пилу, не вигорає на сонці і виглядає досить естетично.
Флок має невеликий ворс, який наклеєний на тканинну основу. Через це хімічне чищення або використання спирту, що застосовується для багатьох інших тканин, в цьому випадку виключено. Головна перевага – дешевизна, але вибравши флок, потрібно бути готовим до постійного скупчення на поверхні дивана пилу і дрібного сміття. Нубук схожий на флок, тільки має шар тефлону, щоб відштовхувати вологу, і легко чиститься від пилу. Арпатек чистити легко, він не втрачає колір і схожий на натуральну шкіру, тому є найпопулярнішим її замінником.
Натуральні або синтетичні?
Якщо диван використовуватиметься дитиною, краще віддавати перевагу натуральним оббивним тканинам. Один з найкращих варіантів – бавовна. Відомо, що вона екологічна, гіпоалергенна і приємна до тіла. Правда, зносостійкість у неї не особливо висока, але на час, поки дитина підросте, цього цілком достатньо. Більш практичним варіантом є гобелен. Він містить великий відсоток бавовни або вовни в складі, яка скомбінована зі штучними нитками, що забезпечує більшу зносостійкість.
А от для загального користування у вітальні або передпокою, найкраще купувати диван із синтетичною оббивкою, яка є більш практичною. Найбільш підходять для цих цілей мікрофібра, флок або тканина з просоченням, яка навіть при інтенсивній експлуатації здатна довго зберігати первинний зовнішній вигляд і піддається чищенню.