Ремонт м’яких меблів своїми руками
Ремонт старих м’яких меблів зазвичай передбачає перетяжку, тобто заміну оббивки. Даний процес можна розбити на 5 етапів:
● Розбирання меблів зі зняттям окремих елементів;
● Зняття старої оббивки;
● Підбір нової оббивки, заміри, розкрій;
● Перетяжка окремих деталей меблів;
● Складання меблів.
Розбирання
З розбиранням меблів впорається практично кожен. Але спочатку краще сфотографувати її так, щоб було видно всі важливі вузли. Краще маркером помітити розташування деталей, щоб не виникало потім проблем при складанні. При виконанні даної операції необхідно мати мінімальний набір інструментів – ключі, викрутку, бажано шуруповерт.
Розбирати потрібно акуратно, без поспіху і складати шурупи в одне місце, краще на магніт, щоб не загубилися. Ремонт м’яких меблів включає в себе зняття старої оббивки. Робити це потрібно максимально обережно, щоб вона не розірвалася, а це легко може статися, оскільки вона стара і стерта. Ця оббивка буде шаблоном для викрійки нової.
Після зняття оббивки необхідно переконатися в цілісності наповнювача. Якщо він у незадовільному стані, то треба купити поролон і обкласти ним всі м’які деталі крісла або дивана.
Викрійка оббивки і обтяжка
Нову викрійку необхідно зробити трохи більшу розмірів старої, оскільки так легше перетягнути меблі. Якщо немає досвіду в обтягуванні, то необхідно спочатку спробувати обтягнути що-небудь невелике, наприклад, табуретку. Так можна зрозуміти, як поводиться матеріал, наскільки міцно кріпить його скоба степлера.
Важливо розуміти, що тканину слід натягувати рівномірно і по максимуму, щоб не було «гармошок» і, щоб вона не висіла. Малюнок повинен чітко залишатися в одній позиції, він не повинен зсуватися. Матеріал краще кріпити меблевим степлером, так надійніше і швидше.
При оббивці краще починати з сидіння, оскільки внутрішні поверхні оббитих підлокітників і спинки іноді можуть заважати. Далі необхідно підготувати до оббивки внутрішню поверхню підлокітників, зовнішню частину підлокітників і внутрішню частину спинки.
Якщо матеріал буде кріпитися цвяхами, то перший цвях забивається по центру, а наступні від центру до кутів. На кутах цвяхи не забивають, як правило. За допомогою цвяхів закріплюють декоративну тканину, мішковину і коленкор. Часто цвяхи вбивають тільки наполовину, а потім після розправлення тканини їх забивають так, щоб капелюшки знаходилися на рівні з поверхнею.
Після того, як Ви обтягнули тканиною всі частини, можна приступати до збірки меблів. Робити це не складно, адже є фотографії меблів, зроблені перед розбиранням. Ремонт м’яких меблів вдома краще проводити тоді, коли є достатньо часу, щоб не робити помилок при його недостачі.
При складанні кутового дивана можна ще виконати невеличкий ремонт. Наприклад, замінити пружини, якщо вони вийшли з ладу, поміняти деталі замість уже зношених. Бажано замінити всі деталі, які прийшли в непридатність.
Важливі моменти
Є ряд помилкових дій під час ремонту, які призводять до небажаних наслідків. У першу чергу, це неправильно розрахований матеріал. І буває важко знайти такий само, оскільки в магазині його вже не залишилося, а завезуть незрозуміло коли. Тому краще завжди брати з деяким запасом. Якщо залишиться трохи тканини, то нею можна обтягнути подушку або маленький стільчик в коридорі.
Ще однією помилкою є те, що не кладуть зверху поролону синтепон. Класти його необхідно для того, щоб тканина легше натягувалася і вона не буде так затиратися зсередини. Таким чином збільшитися термін її життя. Вартість поролону невелика. Якщо потрібно, щоб меблі були більш об’ємними і м’якими, то можна купити товстіший синтепон. Якщо не вийшло купити, то замість нього можна покласти тканину, яка використовується для шиття кишень.
Якщо всі дії виконати правильно, то ремонт м’яких меблів своїми руками можна виконати протягом одного дня. Або можете викинути старі меблі і купити диван у нас в магазині 🙂