Який диван краще обрати для щоденного сну

Дата:29.10.2020
Який диван краще обрати для щоденного сну

Диван для щоденного сну повинен бути ліжком з матрацом 🙂 Та якщо все ж таки доводиться обирати – то зручний, компактний, практичний та гарний одночасно. Завдання не з простих. Саме тому до вибору дивану для щоденного сну потрібно підходити серйозно. На що звернути увагу? Розповідаємо далі.

В першу чергу потрібно дивитись не на колір і дизайн, а на механізм розкладання, наповнювач і оббивку – від них безпосередньо залежить комфорт сну і вартість дивану.

Механізм розкладання

Механізм повинен легко розкладатись, витримувати багато циклів складання-розкладання, утворювати рівне спальне місце. Тому головне правило при виборі механізму розкладання – мінімальна кількість окремих фрагментів. Тому що кожен фрагмент – це зайві стики. І бажано, щоб ці стики не були розташовані поперек спини, інакше від проблем з хребтом не вбережуть навіть додаткові матраци.

Оптимальними за співвідношенням ціни, якості та комфорту вважаються дивани для щоденного сну, що складаються з двох чи трьох блоків – наприклад система розкладання «Дельфін», яку можна встановити у прямий диван чи у диван з виступаючою частиною.

В меблевих салонах продавці демонструють різні механізми диванів для щоденного сну, пропонуючи обрати оптимальний. Та краще керуватись своїми власними уподобаннями, оскільки саме від них буде залежати обрана система і сам диван.

Наповнювач

Пружинні блоки давно відходять на другий план, тому зупинимось більш детально на безпружинному наповнювачі.

Безпружинний наповнювач – це пінополіуретан (поролон), м’якість якого залежить від його щільності. Найбільш зручний для сну диван-ліжко може бути виготовлено з пінополіуретану щільністю не менше 25. Такий наповнювач довго зберігає пружність, швидко відновлює форму, не проминається, не накопичує пилу, не провокує алергічних реакцій. Та найкращий ортопедичний ефект дає комбінований варіант, в якому щільні листи наповнювача забезпечують структуру і підтримують спину, а додаткові шари м’якого матеріалу додають комфорту.

Що стосується жорсткості, то наповнювач дивану для сну повинен бути жорстким або середньої жорсткості. Якщо ви плануєте обрати пухово-м’який наповнювач, купити такий диван для щоденного сну буде великою помилкою. Адже виспатись з комфортом на нерівній поверхні неможливо.

Оббивка

Одразу проговоримо, які види оббивки не підходять:

  • Шкірозамінники або ж дуже гладка тканина – постіль по таких матеріалах буде ковзати.
  • Натуральні тканини – швидко розтягнуться і втратять форму.

Залишаються гладкі тканини чи цупкі рогожки – вони легко чистяться, довго тримають первісний вигляд. Деякі оббивні тканини мають додатковий захист від води та забруднень, та необхідно розуміти, що це тільки зовнішнє покриття на нитках, яке, нажаль, витирається при експлуатації.

І ще декілька порад, які допоможуть обрати диван комфортний для сну:

  1. Як співставити габарити дивану та розміри приміщення? Щоб диван в інтер’єрі мав гармонійний вигляд, його розмір має бути співрозмірним із розмірами кімнати та іншими меблями. До зазначених габаритів дивана (у складеному вигляді) слід додати розміри так званої зони для вільного переміщення – ця відстань становитиме від 0,3 до 0,8 метрів. А також перевірити розміри дивана в розкладеному вигляді.
  2. Прямий чи кутовий? Форма дивана залежить від розмірів і геометрії кімнати, а також від особистих уподобань власників. Прямий диван ідеально стане вздовж вільної стіни, в ніші біля вікна. Однак кутовий диван для сну дасть додаткових 3-4 місця для сидіння, заповнить вільний кут або допоможе із зонуванням кімнати. З підлокітниками чи без? Підлокітники крадуть дефіцитні сантиметри, але спати без них дуже незручно – подушка нікуди не впирається і під час сну просто падає на підлогу.
  3. Як визначитись з кольором і дизайном? Щоб інтер’єр прослужив довго та не дратував власників, краще обирати меблі в нейтральних відтінках. А більше уваги приділяти формам.
  4. На що ще звернути увагу? Незалежно від того, купується диван у спальню чи у вітальню, обирайте виключно під себе: під свій зріст, вагу, звички та відчуття комфорту.

Та, відверто кажучи, дизайнери та виробники м’яких меблів недолюблюють дивани, що розкладаються. Справа у тому, що конструкція дивану з додатковим механізмом всередині повинна бути максимально простою, а наповнювач – жорстким. А це все сильно обмежує можливості дизайнера.

Крім того:

  • За рахунок внутрішнього механізму та об’ємної спинки диван для сну виглядає більш громіздким.
  • Диван-ліжко для щоденного використання часто залишається у розкладеному вигляді на цілий день, що додає неохайності інтер’єру.
  • Оббивка швидко зношується навіть за наявності спеціального просочування, бережливого використання та при регулярній чистці.
  • І головне: спальне місце дивана-ліжка ніколи не буде таким комфортним для сну, як повноцінний ортопедичний матрац.

Звичайно ж, найбільш зручні дивани для сну існують, і такі моделі є у нашому каталозі – диван Divano grande, наприклад. Цей стриманий, лаконічний, зібраний з правильних форм диван додасть темпераменту будь-якому простору. І навіть у розкладеному вигляді він буде виглядати як справжній аристократ. А диван-ліжко Cervantes Small – це справжнє поєднання протилежностей. З вигляду акуратний диванчик, а по факту – повноцінне ліжко з матрацом у чохлі з оббивної тканини. Але ці моделі, скоріш, виключення з правил.

Проте в категоріях «Дивани» і «Ліжка» ви не знайдете двох однакових моделей – кожна розробляється з душею і доопрацьовується під побажання замовника. І ми абсолютно щиро говоримо, що найкращий диван для сну – це ліжко з матрацом. І завжди наполягаємо на цьому, але вибір завжди за вами.

Інші статті