Меблі в стилі лофт

Дата:17.11.2020
Меблі в стилі лофт

Стиль лофт завоював неймовірну кількість прихильників завдяки поєднанню демонстративної недбалості, функціональності та особливої атмосфери свободи. Та при удаваній невимогливості меблювати такий простір не так вже й просто – є ризик перемудрити з «лофтовістю» та перетворити будинок на промисловий склад. Аби такого не сталося, потрібно продумано вибрати меблі у стилі лофт. Як це зробити – розповідаємо далі.

Трохи про лофт

Стиль лофт (Loft – у перекладі з англійської «горище») – спадщина індустріального Нью-Йорку минулого століття, коли власники фабрик виводили виробництво за місто, а творчі особистості шукали дешеве орендоване житло. Покинуті фабричні будівлі припали до душі представникам богеми. У величезних лофтах з високими стелями та вікнами відкривались майстерні, влаштовувались виставки та галереї. З часом нештукатурена цегляна кладка, бетонні стелі та задимлені дерев’яні балки стали невід’ємними атрибутами «горищного» стилю.

Та часи змінюються. А з ними – і стиль. Сучасний лофт можна умовно розділити на два напрямки:

Промисловий або важкий лофт – це великі відкриті приміщення з високими вікнами, сходами та заводським непрацюючим обладнанням. Дизайн таких приміщень вражає або підкреслено-брутальним оформленням, або епатажністю декору. В такому дусі частіше оформлюють кафе, бари, ресторани, виставкові зали та арт-території.

Пом’якшений лофт – це, скоріш, стилізація на індустріальну тему – не настільки брутальний, але впізнаваний стиль, оптимальний для поціновувачів «дихаючих» світлих інтер’єрів та стриманого декору. Такий дизайн можна застосовувати і в новобудові з відкритим плануванням, і в заміському будинку, і в типовій квартирі.

Але жодна варіація на тему лофту не обходиться без м’яких меблів – вони завжди на видному місці і саме тому найкраще підтримують елементи стилю:

1. Відкрите планування

В ідеальному лофті суцільною стінкою відгороджується тільки санвузол. Решта простору повинно залишатись відкритим, без капітальних стін та коридорів, а місця для зберігання – вбудованими і непомітними. Окреслити зони для проживання допомагають прозорі перегородки, але й вони не завжди доречні на невеликих площах. Залишається що? Правильно, залишаються м’які меблі. До того ж меблі лофт виконують не тільки свою пряму, а й архітектурну функцію – допомагають зонувати простір.

2. Максимальний комфорт

Ефект «занедбаності» не дорівнює відсутності зручності та затишку. Отже обстановка повинна бути комфортною. Тут без предметів м’яких меблів також не обійтись, адже вони найкращим чином врівноважують цегляні стіни та «обідрані» стелі. Підійдуть прямі і кутові дивани. Ідеально підійдуть модульні моделі – у вільному просторі модулі можна пересувати на свій розсуд. Не завадять додаткові пуфи, приліжкові лавки, пледи і килимки нейтральних відтінків. Прекрасно впишуться в лофт консолі, полички, журнальні столики.

3. Функціональність у всьому

Практичність – ще одна риса «горищного» стилю. Адже інтер’єр повинен бути не тільки естетичним, але й придатним для повсякденного життя. Добре, якщо стандартні моделі впишуться в існуючий простір. Якщо ж той чи інший предмет меблів підходить по стилю, та не підходить за розміром, його можна «перекроїти» під задані розміри. Меблі для лофту за індивідуальними розмірами вирішить як мінімум дві проблеми: зручності та ідеального розташування у відведених метрах.

4. Комбінування нового і старого в інтер’єрі

Саме поєднання непоєднуваного робить лофт таким бажаним. Великі меблі лаконічної форми та нейтрального відтінку стануть необхідною базою. Грайливого настрою інтер’єру додадуть аксесуари та малогабаритні меблі – пуфи, кушетки, різноманітні стільці. А тією самою родзинкою стане бабусин комод або дизайнерська лампа. Головне, щоб кожна річ в інтер’єрі була з характером, а всі речі разом робили інтер’єр ідеально збалансованим.

5. Поміркована економія

При зовнішній розкутості та недбалій елегантності стиль лофт відрізняється економністю. Особливо цінною є така його якість у випадках, коли хочеться «все і одразу», а бюджету на все не вистарчає. На диванах та матрацах, наприклад, економити не варто. Проте можна суттєво зекономити на оздобленні. Аби отримати ідеальний лофт, достатньо залишити нештукатурені стіни та стелю або оголити цегляну кладку. А наповнювати будинок меблями можна поступово. Адже незавершеність – іще одна риса лофту.

Та найпривабливіша особливість індустріального інтер’єру в тому, що в нього можна привнести що завгодно, не дотримуючись жорстких правил. Лофт завжди можна налаштувати під конкретну людину чи родину – цей стиль відкритий для експериментів та нових рішень. Тому як тільки остаточно визначились з лофт стилістикою, самий час підібрати лофт меблі.

Базові фактори вибору

Форма

Загальна стилістика лофту – максимально лаконічна і стримана, а акцент робиться на зручності та чистоті ліній. Диван, наприклад, може бути будь-якої форми, але без зайвих деталей чи завитушок. А от глибокі сидіння, низькі та широкі підлокітники вітаються. Адже комфорт – найважливіше.

Колір

В інтер’єрах з «лофтовим настроєм» є два напрямки, що стосуються кольорової гами: брутальний «фабричний» з відтінками розмитої гами сірого, сіро-коричневого, теракотового та студійний білий. Це те, що стосується стін і стелі. Меблі передбачається використовувати по мінімуму, тому великогабаритні предмети краще обирати в нейтральних відтінках. Занадто яскраві моделі «з’їдять» простір, виглядатимуть громіздко та швидко набриднуть. Проте з контрастами можна погратись на предметах менших розмірів – пуфах, стільцях, картинах. Та нехай їх буде не більше 20-25% від всіх відтінків у кожному приміщенні.

Матеріал

Базу для лофту створюють три основні матеріали: дерево, скло та метал. Бетон та дерево краще застосовувати в оздобленні або у кухонному гарнітурі, а от металеві деталі доречно використати в інших меблях. Це можуть бути металеві ніжки для дивану, крісла та приліжкового столика, ковані декоративні елементи. Головне, щоб метал не здавався зухвало новим, а виглядав дещо потертим або підкреслено брутальним.

А як же особистий комфорт?

Дійсно, рекламну картинку з інтернету зовсім не обов’язково переносити додому повністю. Не потрібно здирати штукатурку чи проводити повітропровід під саму стелю. Достатньо додати окремі елементи стилю та облаштувати будинок якісними та зручними предметами меблів. Адже головне в інтер’єрі – це емоція, що спонукає замислитись про приємне. А поштовхом для цього може бути що завгодно – цілком можливо, що це будуть меблі в стилі лофт. Особливо, якщо вони м’які 🙂

Інші статті