Тренд: скандинавський інтер’єр

Дата:09.11.2017
Тренд: скандинавський інтер’єр

Не перший сезон скандинавський стиль продовжує утримувати лідерство серед тенденцій інтер’єрного дизайну. Спробуємо розібратися, в чому ж полягає його головний секрет.

Тренд: скандинавський інтер'єр 2

Скандинавська ідеологія
Стиль життя жителів скандинавських країн, до яких ми відносимо Швецію, Данію, Норвегію, а в широкому сенсі ще й Ісландію з Фінляндією – досить схожий. В інтер’єрному дизайні їх ріднять: лаконічність, функціональність і зручність. Вся справа в тому, що скандинави – прихильники максимальної простоти у всьому і це накладає відбиток в тому числі і на інтер’єрні рішення. Але у такого підходу є і більш практичне пояснення: житло в цих країнах досить часто орендується і саме тому його потрібно організувати таким чином, щоб новому мешканцеві воно припало до душі, а попередній міг легко зібрати свої речі і переїхати в інший будинок, район або місто. Звідси випливає ще один принцип скандинавської життя: максимальний мінімум речей. Ось чому, подивившись на квартири жителів Стокгольму, Копенгагену або Осло, ви одразу помітите, що так званий «вещизм» їм абсолютно не притаманний і предмети обираються лише життєво необхідні. Ну а оскільки орендна ставка досить висока, все перераховане вище виправдано не тільки з естетичної точки зору, але і фінансової.

Тренд: скандинавський інтер'єр 3

Стиль і його складові
Багато в чому нордичний стиль пояснюється погодними умовами. У країнах, де природного світла недостатньо, про інсоляцію думають завжди і намагаються все приміщення зробити максимально відкритими і світлими. Тому одна з головних «фішок» інтер’єрів північних країн Європи – великі вікна (часто без фіранок) і як результат – велика кількість природного світла. Щоб інтер’єр «ввібрав» достатню його кількість, для його оформлення обираються світлі відтінки. Скандинави люблять використовувати різні відтінки білого, але при цьому справжній шведський або датський будинок зовсім не виглядає стерильним. Білий фон вони вміло поєднують з кольоровими поверхнями і природними фактурами. Натуральні кольори льону, бавовни, деревини (в якості покриття для підлоги часто використовуються навіть звичайні широкі дошки), часто можна зустріти і шкури тварин (любов до хутра дісталася в спадок від вікінгів) в якості декору. А в тому, що стосується меблів, жителі скандинавських країн обирають зручну, функціональну і, як ми вже згадали, – найнеобхіднішу. При цьому навіть в скромних за площею просторах, вони знаходять місце для повноцінного ліжка. Такий прийом Interia рекомендує взяти на замітку, адже ліжко з якісним матрацом – це ваше здоров’я!

В асортименті нашої компанії ви легко знайдете моделі ліжок, які підходять для інтер’єру в скандинавському стилі. Наприклад: DominoButterflyLeonardo і багато інших. Жителі північних країн також велику увагу приділяють і м’яким меблям для віталень: кріслам, пуфам та диванам OxfordHarvardTaffetta Big, які асоціюються з домашнім затишком. Адже холодними вечорами так приємно провести час в затишній квартирі на зручному дивані, та ще й біля каміну, який, як правило, також є невід’ємною частиною життя жителів Швеції, Данії, Норвегії, Ісландії та Фінляндії.

Тренд: скандинавський інтер'єр 4

Інші статті