Вибір м’яких меблів у невелику квартиру

Дата:03.07.2014
Вибір м’яких меблів у невелику квартиру

М’які меблі відіграють велику роль у прагненні людини облаштувати свій побут. Дивани і крісла допомагають розслабитися, відпочити, а також гідно прийняти гостей, пропонуючи їм комфортні та зручні місця.

Вибір м'яких меблів у невелику квартиру 2

Якщо площа квартири більша, то вибір м’яких меблів не викликає ускладнень – навіть найбільш габаритні моделі не позбавлять кімнату простору і легкості. Проте більшість людей проживає в малогабаритних квартирах, де на обмеженій кількості простору потрібно поєднати затишок, комфорт і практичність.

На перший погляд видається, що це завдання дійсно важко виконати, але на практиці з’ясовується, що воно під силу практично будь-кому. Головне – зважено підійти до вибору компактних м’яких меблів і вирішенню дизайнерських питань.

Дизайнерські хитрощі збільшення простору

Вибір м'яких меблів у невелику квартиру 3

Візуально збільшити простір малогабаритних квартир допоможуть наступні способи:

  1. Правильний вибір кольору. Світла колірна гамма візуально збільшує простір приміщення. Тому при виборі м’яких меблів, шпалер для стін і текстилю для кімнати, не слід виключати можливість віддати пріоритет світлим тонам. Темні відтінки візуально звужують простір кімнати, що надасть і без того маленькому приміщенню ще більш компактний вигляд.
  2. Правильний вибір фактури поверхонь і гра світла. Поверхні, що відбивають світло, наприклад глянцеві стелі, шафи з дзеркальними дверцятами візуально збільшують простір. Грамотно організоване освітлення візуально розширює простір, тому не варто обмежуватися всього однією люстрою на стелі – додаткові джерела світла додадуть кімнаті затишку і легкості.
  3. Раціональное використання меблів. Чим більше меблів у кімнаті, тим менше вільного простору. Тому багато дизайнерів радять не купувати повний комплект м’яких меблів для невеликих приміщень – дивана і пуфа буде цілком достатньо. При розстановці не рекомендується приставляти їх тісно до стіни, а ставити трохи навскоси, що забезпечить кімнаті несподіваний вигляд, затишок і м’якість.
Вибір м'яких меблів у невелику квартиру 4

М’які меблі для невеликих квартир

Процес купівлі м’яких меблів починається ще до відвідування меблевого магазину. Підготовча робота передбачає визначення місця розташування майбутніх меблів і цілей їхньої експлуатації. Від цього залежить уявлення про доступний простір, який вплине на вибір м’яких меблів. Якщо диван щодня розкладається для сну, що не рідкість в малогабаритних квартирах, то до його вибору потрібно підійти відповідально. Міцність, надійність, якість – головні параметри, на які слід орієнтуватися в цьому випадку.

Вибір м'яких меблів у невелику квартиру 5

Для малогабаритних квартир оптимальні варіанти:

1. Кутові дивани. Вони компактні, добре вписуються в кут кімнати, який рідко використовується грамотно з точки зору функціональності. Якісні кутові дивани – це не тільки місце для комфортного відпочинку, але й додаткові можливості, завдяки яким відпадає потреба у придбанні інших меблів. Кутові дивани виконують функції:

  • Ліжка, яке легко складається вдень, звільняючи місце в кімнаті;
  • Журнального столика – кутові дивани часто обладнані стільницею;
  • Комода – в кутових диванах є місце для зберігання білизни.
Вибір м'яких меблів у невелику квартиру 6

2. Дивани без підлокітників (єврокнижки, акордеон, книжки) – оптимальний варіант для невеликих приміщень. Роль підлокітників в цьому випадку виконують знімні подушки невеликого розміру на липучках. Це надає дивану красивий вигляд, робить його зручним і затишним.

Вибір м'яких меблів у невелику квартиру 7

3. М’які меблі з вузькими або спущеними підлокітниками – компактне рішення для малогабаритних квартир.

4. Дивани-трансформери в найрізноманітніших конфігураціях – вони можуть розкладатися по секціях, не займаючи при цьому багато місця. Вбудовані дивани (найчастіше акордеони) – ще одна знахідка для невеликих кімнат. Вони вбудовуються в отвори корпусних меблів, не загромаджуючи простір приміщення.

Вибір м'яких меблів у невелику квартиру 8

5. Моделі м’яких меблів з масивними підлокітниками, які виконують функції журнального столика, комода або містких полиць – займають більше місця, але за рахунок своєї функціональності зручні в експлуатації в невеликих квартирах.

Різноманітність моделей м’яких меблів, пропонована сучасними виробниками, дозволяє підібрати моделі з урахуванням габаритів будь-яких приміщень.

Інші статті