Трансформації спальні

Дата:06.03.2019
Трансформації спальні

Навряд чи хтось сперечатиметься з тим, що саме спальня відповідає за наше здоров’я і життя загалом. Саме тут ми відновлюємо свої сили, щоб наступного дня із задоволенням повернутися до сімейних і робочих справ. Але що ми знаємо про цей простір?

З історії спальні

Чи відомо вам, що на початку XVII століття інтер’єр був позбавлений звичного сьогодні поділу на приміщення і спальні як такої не існувало? Найчастіше ліжко розташовували в просторі, де обідали або приймали гостей. Підказки про це нам дає навіть живопис цього періоду, який завжди фіксує час. Ситуація почала змінюватися через років сто, коли Людовик XIV перетворив свою спальню на приймальню. За етикетом того часу він не соромлячись приймав своїх гостей у ліжку або ж приміряючи чергове вбрання. Однак в інші періоди цей простір був інтимним, належав винятково своїм господарям, і в «святе-святих» сторонні люди не допускалися.

Мода повертається

«Мода циклічна!» Кожен з нас чув цей вислів і не раз, авжеж? Якщо спробувати проаналізувати, ми й справді побачимо регулярну зміну вже знайомих стилів і фасонів. Приблизно це саме ми спостерігаємо зараз і в інтер’єрі. По-перше, якщо йдеться про простору квартиру, спальня найімовірніше виявиться приватним приміщенням. Але, навіть маючи в розпорядженні не так вже й багато квадратних метрів, кожен з нас мріє викроїти простір для повноцінного спального місця. Таке бажання можна зрозуміти, адже жоден розкладний диван не впорається із завданням відновлення так, як це зробить повноцінне ліжко із зручним матрацом. І саме в таких інтер’єрах міні-спальня стає невід’ємною частиною приміщення, де готують смачні сніданки, обіди, вечері та приймають гостей.

Дизайн спальні сьогодні

Мода – модою, але для кожного з нас спальня все ж таки приватне приміщення. Незалежно від того, розташована вона в загальному просторі чи в окремому. Досить часто власники готові заощадити на її оздобленні. Головне, на що вони звертають увагу – ліжко і зручний матрац, світло і текстиль – як для вікон, так і для самого ліжка. Якщо площа простору дозволяє, тут також розміщують системи зберігання. Приблизно такий вигляд матиме приміщення для сну, якщо ми займаємося ним самостійно. Коли до вирішення питання долучається архітектор або дизайнер, він дивиться на завдання ширше. Роботу починає з того, що обговорює із замовником інтер’єр загалом. Розібравшись у всіх питаннях, дизайнер, як правило, пропонує сьогодні скористатися не звичними прийомами, а облаштувати щось на кшталт приватної вітальні сім’ї. Тут не тільки сплять, а й читають, відпочивають, а часом і працюють. Також варто зазначити, що будинок все частіше сприймається, як місце для відпочинку. Гостей в ньому буває все менше, і саме спальня виходить на перший план, перетворюючись в приміщення №1.

Інші статті