Як почистити диван: базові рекомендації, щоб не зіпсувати оббивку

Дата:05.06.2019
Як почистити диван: базові рекомендації, щоб не зіпсувати оббивку

Іноді без професійної допомоги обійтися неможливо. Але зазвичай навіть найбільш підступну пляму можна видалити самостійно. Більшість сучасних тканин вдається легко відчистити, озброївшись вологими серветками, миючим пилососом, звичайним мильним розчином та знаннями, як правильно це все застосувати.

Щоб не було прикро: що зробити перед тим, як чистити диван

Рекомендуємо:

  • Звертайте увагу на моделі з чохлами, котрі можна зняти та відчистити окремо – таких чохлів, що знімаються, зараз до 90% всього асортименту.
  • Регулярно доглядати за диваном. Для цього достатньо час від часу пропилососити оббивку на низьких обертах. Під час обробки пилососом ворс піднімається, пил прибирається, іноді з дрібними забрудненнями. По западинах між сидіннями, спинкою та підлокітниками краще пройтися щілинною насадкою зі щетиною або просто використати шланг пилососа.
  • Перед тим, як починати експерименти з домашньою чисткою будь-якими рідинами або хімікатами, уважно прочитати інструкцію. Так, там знайдеться чимало важливих нюансів.
  • Застосовувати засоби для чищення, що підходять по типу тканини. Перед застосуванням протестувати на непомітній ділянці тканини.

Не рекомендуємо:

  • Прати знімні чохли в пральній машині. Тканина (особливо з натуральними волокнами) може дати усадку або деформуватися при віджиманні на високих обертах.
  • Застосовувати засоби для чищення на базі хлору, нафтопродуктів, спирту, сильнодіючих хімічних речовин.
  • Шукати в інтернеті чудодійні рецепти від народних умільців на кшталт лимонного соку з содою або зубної пасти. Такі засоби ніяк не придатні для чищення м’яких меблів. Навіть якщо пляма відійде, можуть залишитися розводи, тканина зблякне або розповзеться.
  • Сушити пляму праскою або гарячим повітрям з фена. Якщо гаряче повітря зафіксує забруднювач у тканині, з ним не впорається навіть спеціалізований розчин.
  • Намагатися самостійно позбавитись від стійких забруднень. Щоб їх вивести, краще скористатись послугами професійної клінінгової компанії.

Як відчистити диван від свіжої плями

Перше, що необхідно пам’ятати: свіжа пляма видаляється набагато простіше, ніж застаріла. Тому її краще виводити одразу, як то кажуть «по гарячих слідах».

  • Наприклад, покласти на вологу або жирну пляму носову хустинку, паперовий рушник, туалетний папір, серветку – будь-яку матерію, що вбере вологу і не дозволить їй проникнути глибоко в волокна чи в наповнювач.
  • Якщо дозволяє тип тканини – скористатись звичайним мильним розчином: нанести піну на губку та акуратно втерти в пляму. Не відшкрібати, не розмазувати, інакше волокна розкошлатяться, а тканина втратить зовнішній вигляд. Почекати 10-15 хвилин та промокнути м’якою мікрофіброю.

Як вибрати плямовивідний засіб

Почнемо з того, що існує декілька видів плямовивідників: шампуні або спреї для виведення плям, антибактеріальний засіб, відбілюючий порошок, шампунь-відбілювач і таке інше.

Так, існують і дешеві та універсальні засоби, котрі, судячи з етикетки, «підходять для всіх випадків життя». Але це не так.

  • Різні засоби для чищення підходять для ниток з різним складом.
  • До складу цих рідин входить кисневмісний відбілювач. Такий плямовивідник краще очищає світлий диван. З яскравої оббивки пляма може відійти разом з кольором, залишивши помітну залисину.
  • Універсальні плямознищувачі призначені тільки для очищення свіжих плям, які ще не намагались відіпрати.

Та заздалегідь підібравши правильний засіб, можна легко впоратись з плямами соку, коли, морозива, чаю, косметики. Підбирайте засоби безпечні для дітей і тварин, котрі завжди можна знайти в магазині і тримати вдома для екстрених випадків. Як почистити оббивку дивана конкретним засобом, можна прочитати на етикетці.

Єдине, що хочемо попередити від себе: потрібно ретельно пропилососити диван до і після вологого чищення. Так на тканині залишиться менше розводів.

Як почистити диван в домашніх умовах

Сухе чищення забирає пил, залишки їжі, частково знищує неприємний запах. Але позбавитись від грязюки чи засмальцьованих плям допоможе тільки вологе чищення.

Розводи після висихання вологої тканини – ще одна проблема. З’являються вони не тільки від плям, а й від звичайної води. За роки експлуатації оббивка втягує велику кількість звичайного побутового пилу, який змішується з водою та залишає неприємні розводи.

І ще одна, напевно, головна порада: якщо ви шануєте свій диван, не проводьте експерименти з домашніми хімікатами. Безпечний на перший погляд препарат може геть зіпсувати улюблений предмет інтер’єру.

Якщо у вас виникли питання щодо того, як почистити оббивку дивана в домашніх умовах, звертайтесь за консультацією (всі контакти є на сайті). Будемо раді допомогти.

Інші статті