Скандинавський дизайн: руйнуємо стереотипи

Дата:27.07.2018
Скандинавський дизайн: руйнуємо стереотипи

Інтер’єри в скандинавському стилі, як правило, досить стримані: мінімалістичні, монохромні та наповнені продуманим набором меблів. Однак насправді не всі квартири північних країн виглядають саме так. Зараз розповімо, які ще прийоми люблять використовувати мешканці Фінляндії, Швеції та Норвегії.

Скандинавський дизайн: руйнуємо стереотипи 2

Колір

Знаєте, чому скандинави так люблять білий колір? Тому що їм до болю не вистачає сонячного світла. На допомогу приходять відтінки білого, які надають інтер’єрам життєрадісний настрій в будь-яку пору року. Проте це зовсім не означає, що в скандинавських проектах немає місця для експериментів з кольорами. Любов до відтінків синього – Mini Manson, рожевого, червоного – Sorriso grande і коричневого – Santimenty з’явилася в XVIII столітті за часів правління короля Густава III. Прості жителі Швеції, Норвегії та Фінляндії й сьогодні із задоволенням користуються цим нехитрим прийомом.

Королівський стиль

Кінець XVIII століття сильно вплинув на скандинавський дизайн. Саме в цей час оформився стиль, який став популярним в інтер’єрах шведських монархів. Поворотний момент – візит короля Швеції Густава III до Версалю. Палац справив на нього таке враження, що він тут же вирішив і у себе на батьківщині побудувати щось подібне. Стиль назвали на честь короля Густава. Як його розпізнати? За позолотою в обробці стін, меблів і рам для картин. За ніжно-блакитними тонами, вохрою, бірюзою і щільному червоному. Ці прийоми користуються популярністю донині. Причому не тільки у королівській родині.

Принти

Незважаючи на всю стриманість інтер’єрних рішень, скандинави люблять прикрашати свої домівки різними патернами. Як правило, вони досить делікатні, але часто поєднують абстракцію і флористичні мотиви, як в роботах дизайнера Джозефа Франка. Залучаючи глядача до розглядання орнаменту, такі композиції допомагають переключити увагу, розслабитися і трохи відпочити. Використовуються принти невеликими порціями. Наприклад, в домашньому текстилі.

Впорядкованість

Якщо вам завжди здавалося, що в скандинавських будинках мінімум речей, насправді це не зовсім так. Секрет – в грамотному підході до систем зберігання, які бувають як на всю стіну, так і більш скромними за розміром, але в більшій кількості. При цьому все найцінніше – колекційний посуд або рідкісні книги – вони вважають за краще виставляти напоказ за прозорим склом буфетів.

Вперед у майбутнє

Ще один стереотип полягає в тому, що скандинави воліють в своїх будинках створювати атмосферу протилежну суворому урбану, який вони бачать за своїми вікнами. Що їм до душі сільський затишок. Все так і є. Однак зустрічаються в цих краях і простори зовсім іншого характеру. А саме – натхненні фантастикою. Наприклад, м’які меблі в таких будинках нагадують космічні кораблі.

Інші статті