Аксесуари для спальні: як правильно підібрати

Дата:03.08.2020
Аксесуари для спальні: як правильно підібрати

Поговорили з дизайнерами про тонкощі вибору аксесуарів для спальні та підготували для вас кілька практичних порад.

Аксесуари (взято зі словників) – це другорядні або необов’язкові речі, без котрих можна обійтись. «Та не в інтер’єрі будинку», – запевняють дизайнери. Адже без красивих та милих серцю дрібничок кімната залишається прісною та невиразною. Професіонали впевнено обирають аксесуари для спальні з авторських колекцій або магазинів мас-маркету, вміло грають з акцентами, комбінують їх у просторі, надаючи помешканню неповторного стилю. У «простих» людей все відбувається інакше. Якщо з придбанням та розташуванням базових меблів ще дають раду, то згадка про аксесуари вводить в стан легкого занепокоєння. З чого почати? Як розмістити на невеликій площі? Де знайти місце для аксесуарів, якщо ремонт вже завершений? Розповідаємо далі.

Що саме важливо врахувати, обираючи предмети інтер’єру для спальні:

Геометрію простору (площу кімнати, висоту стелі, ширину вікон та дверей, наявність ніші)

Чим складніша геометрія, тим більш поміркованим має бути підхід до вибору аксесуарів.

Простора прямокутна спальня витримає будь-які експерименти з аксесуарами. Але й тут не варто захоплюватись та перевантажувати простір зайвими речами. Досягти балансу допоможуть приліжкові лавки або м’які круглі пуфи – вони не займуть зайвого простору, але додадуть омріяного затишку.

На невеликій площі кількість аксесуарів краще звести до мінімуму, щоб не привертати зайву увагу до скромного метражу. Дизайнери радять обрати 2-3 помітних аксесуари та розмістити їх на деякій відстані один від одного. Це можуть бути підвісні полиці або компактні пуфи оригінального дизайну.

Кольорову гаму

Яскраві, контрастні інтер’єри зі складним декором – в більшості випадків – поле діяльності для професіоналів. Для новачків існує своє зручне рішення – додати кольору за допомогою аксесуарів. Такий нескладний прийом дає волю фантазії та пробачає помилки. Яскраві диванні подушки або картини сучасних художників впишуться в будь-який простір та пожвавлять інтер’єр. А за бажанням замінити їх буде простіше, ніж замінити ліжко чи шафу.

Можливість практичного застосування

Додаткові предмети інтер’єру можуть блокувати рух та потік простору в спальні. Але й без них обійтись іноді просто неможливо. Ідеальний вихід – поєднати зручність та красу в одному предметі. Так, наприклад, актуальним, модним та зручним сьогодні стало встановлювати замість приліжкових тумб кавові чи журнальні столики. А цікаве узголів’я ліжка може стати затишною подушкою та акцентною деталлю інтер’єру одночасно.

Уподобання

Підібрані зі смаком деталі додають простору душевності та відображають внутрішній світ господаря. А спальня надто інтимне місце, щоб наповнювати його «випадковими» речами. Округлі м’які пуфи підійдуть романтичним натурам, столики геометричних форм – поціновувачам мінімалізму, незвичні дизайнерські предмети інтер’єру прийдуться до душі знавцям інтер’єрної моди. Втім жорстких правил не існує, адже головний аргумент у виборі інтер’єрних аксесуарів – особистий комфорт власників. А потім вже все інше.

І наостанок обговоримо найбільш складне для новачків питання – підбір аксесуарів до готового інтер’єру

Розробляючи інтер’єр, дизайнери одразу оперують «готовими композиціями», а аксесуари часто підбирають ще на стадії проектування. Люди без дизайнерського досвіду зазвичай згадують про аксесуари тоді, коли ремонт вже повністю завершений. На цьому етапі вже важко зрозуміти, який вигляд в інтер’єрі матиме та чи інша річ з каталогу чи з магазину. Важко, але можливо. Якщо дослухатись до наших порад:

Порада 1: Промаркуйте місце на підлозі малярним скотчем. Так ви зможете оцінити реальні габарити більших аксесуарів – приліжкових тумб або пуфів, приміром.

Порада 2: Не бійтеся комбінувати: вінтажні постери та підсвічник з сусіднього магазину, яскраві рамки для фото та пухнасті килими, бабусину вазу та ультрамодне бра.

Порада 3: Поспілкуйтеся з консультантом магазину. Якщо ви відчуваєте, що не подужаєте таку роботу самостійно, звертайтесь за консультацією до наших менеджерів. В зручний для вас час пишіть, дзвоніть – допоможемо.

Інші статті