Сам собі дизайнер
Найскладніше на перший погляд завдання можна вирішити, розбивши його на кілька міні завдань, а потім правильно встановши послідовність дій. Цей принцип стосується всього, в тому числі й інтер’єрного дизайну.
Як бути, якщо ви хочете експериментувати в рамках інтер’єру власної квартири самостійно? Завдання не з легких, але, освоївши кілька ключових принципів роботи, з ним можна впоратися. Отже, які кроки зробити?
Планувальне рішення
Почніть з виділення необхідних вам зон і визначення їх розмірів, що допоможе підібрати правильні габарити меблів. З чого зазвичай починають дизайнери? З вимірів приміщення, визначення з замовником, які саме функціональні зони він бачить в своїх апартаментах і визначення їх місця на проєкті приміщення. Скласти план – не просто, але цей крок дозволить отримати комфортний і сумірний своїм власникам проект, дозволить зрозуміти, чи не буде в просторі тісно, якщо розмістити в ньому диван бажаного розміру, особливо якщо це наш неймовірний Pearl, чи встановити необхідну в житті кожного з нас містку шафу.
Стилістичні орієнтири
Обраний стиль визначає дуже багато. Від нього залежить список оздоблювальних матеріалів, вибір меблів і декоративного наповнення інтер’єру. Дизайнери запевняють, що одна з помилок – зупинятися на модному стилі і повторювати його на 100%. Професіонали працюють інакше: обирають кілька близьких за духом напрямків для одного проекту. Такий підхід дозволяє зробити простір актуальним на довгі роки. Як же бути вам? Скласти власний мудборд, який і дозволить сформувати майбутній образ простору. Такий простий прийом допоможе вам визначитися, що є принциповим, а чим ви можете пожертвувати.
Кольорова гамма і меблі
В цьому випадку доречними будуть два підходи: обрати відтінки, які подобаються та обрати палітру, відповідну стилістичному рішенню проекту. В ідеалі вони мають збігатися. Крім цього, дизайнер визначається – потрібна холодна кольорова гама чи тепла, світла чи темна, пастельна або яскрава. Наступний крок – вибір другорядних відтінків, які добре поєднуються з основними тонами. Не тільки предметний ряд, але і його кольорові нюанси допоможуть зробити інтер’єр цілісним і гармонійним. Після того як з палітрою ми вже визначилися, беремось за підбір меблів. Рекомендуємо зробити ставку на їх габарити, зручність і сумісність: Pitt.
Освітлення
Як і на всіх попередніх етапах, обираючи освітлювальні прилади, для початку слід визначитися з їх кількістю і місцями розташування. Однак завдання люстр, бра і торшерів – не тільки освітити приміщення, але і доповнити обране вами стилістичне рішення. Дизайнери йдуть далі і створюють цілі сценарії освітлення. Як правило, в проекті їх декілька: загальне світло, декоративне, точкове, додаткове і т. д. Щоб остаточно розібратися з цим важливим питанням, визначте важливі для підсвічування зони і продумайте, яке освітлення їм найбільше підходить.
Текстиль та декор
Всіх дизайнерів вчать йти від загального до малого. Останнім в нашому випадку є декор. За вибір текстилю, живопису (Lasso) та аксесуарів, які зроблять ваш інтер’єр особливим, професіонали беруться лише після того, як пройдено шлях, описаний вище. Звичайно, всі ці елементи (крім найдрібніших) бажано врахувати під час складання фінального колажу вашого проекту. Однак обирати їх варто, коли реалізація проекту підходить до фінальної точки. Саме такий сценарій дозволить уникнути багатьох помилок і отримати те, що до душі саме вам!