Вибір дивана для вітальні

Дата:30.05.2014
Вибір дивана для вітальні

Вітальня – це кімната, де сім’я проводить більшість вечорів, куди запрошують близьких і друзів, саме тут відзначають свята, урочистості – тобто це приміщення, яке повинно об’єднувати, бути затишним і комфортним. І звичайно ж, у цій кімнаті головним атрибутом є м’які меблі. Але як вибрати диван у вітальню?

Вибір дивана для вітальні 2

Критерії вибору м’яких меблів у вітальню

Перш за все вибір дивана для вітальні повинен бути не емоційним (ми не купуємо перший-ліпший барвистий і яскравий диван), а грамотним, тобто якість передусім!

Вибір дивана для вітальні 3

Головні критерії при виборі дивана:

  1. Визначити місце у вітальні, де буде розташований диван;
  2. Розмір і форма м’яких меблів. Що стосується форми, то розрізняють кутові дивани, стандартні прямі (лінійні) та П-образні дивани; стаціонарні або мобільні на роликах. Відносно розміру, бувають дво-, три-, чотиримісні варіанти;
  3. Стиль обраного дивана. М’які меблі повинні гармоніювати з усім інтер’єром і підкреслювати стиль самої вітальні. Дивани розрізняють за наступними напрямками: класичні, сучасні, мінімалістичні і барокові. Якщо з’являються сумніви, то дизайнери рекомендують зупиняти свій вибір на нейтральних моделях. Додатково можна придбати чохли для дивана і декоративних подушок;
  4. Вибір оббивки – це складне завдання, адже вам варто грамотно підібрати матеріал, який витримає все: і кігті домашніх улюбленців, і ненавмисно пролиту чашку кави або чаю, і дитячі фломастери, і т. д. Тут потрібно розуміти, що світла тканина має чудовий вигляд в магазині, а в домашньому побуті, при щоденному використанні, вона може швидко прийти в непридатність і втратити свій зовнішній вигляд. Тип оббивки також варто підбирати виходячи з інтенсивності навантаження на меблі. Що стосується вартості, то найбюджетніший варіант – це флок, який приємний на дотик, але вже через рік-два має трохи інший вигляд, ніж одразу після покупки, трохи дорожче – мікровелюр, велюр, далі – шеніл, гобелен, жакард і найдорожчий – штучна і натуральна шкіра. Ідеальним варіантом для домашнього використання є жакард, він міцний, не вигорає при попаданні сонячних променів і легко чиститься.
Вибір дивана для вітальні 4
  1. Каркас – важливий елемент дивана, до якого кріпляться всі механізми. «Скелет» м’яких меблів повинен витримувати вагу тієї кількості осіб, на яку він розрахований. Ідеальним вважають дерев’яний брус; в бюджетних варіантах, тобто у місцях, де не передбачене велике навантаження, може використовуватися фанера, ДСП.
  2. Наповнювач – це особиста справа кожної родини. Одним подобаються м’які дивани, інші віддають перевагу більш твердим наповнювачам. Найчастіше м’які меблі наповнюють поролоном (м’який, але не довговічний), пружинними блоками (зазвичай в дорогих моделях), пінополіуретаном (може бути м’яким, твердим, високоеластичним).
Вибір дивана для вітальні 5
  1. Розкладний механізм для дивана в вітальню необхідний лише тоді, коли планується використовувати м’які меблі як спальне місце. І вибір потрібно робити грамотно, оскільки ринок пропонує величезну кількість варіантів: «книжка», «єврокнижка», «софа», «дельфін», «викочування», «акордеон», «американська розкладачка», «французька розкладачка».
Вибір дивана для вітальні 6

І все ж таки, на чому зупинитися?

Звичайно ж на ринку асортимент диванів величезний, і вибір залежить від багатьох факторів. Ми рекомендуємо звертати увагу на вищевказані критерії, фірму-виробника, яка зарекомендувала себе з найкращого боку. Але найголовніше – новопридбаний диван повинен вам подобатися і має привнести затишок у вашу вітальню – адже це і є його головне призначення.

Вибір дивана для вітальні 7

Інші статті