Що таке hygge? Поради та рішення

Про стиль hygge останнім часом говорять всі, кому не лінь. Що він із себе представляє і чому раптом став настільки популярним?
Все почалося з поняття «скандинавський дизайн». Завжди актуальний у себе на батьківщині, в якийсь момент він переступив її межі і став активно завойовувати прихильність інтер’єрів інших країн. Коли ж всі зрозуміли, що графічний, стриманий і витончений скандинавський напрямок – тренд довгостроковий, раптом з’явився hygge. Стиль, для якого також характерні натуральність, простота і теплота в різних проявах (що особливо актуально взимку, погодьтеся!), також родом з Данії та Норвегії. У перекладі з данської та норвезької hygge означає «комфорт», «безпека», «затишок» або «зручність». Хіба це може комусь не сподобатись?
Рідне і близьке
Починати оформлення проекту в стилі hygge слід з підбору оздоблювальних матеріалів. Знайомі всім мешканцям нашої географічної широти текстури берези, ясену, клену, сосни та вільхи – стануть відмінною основою простору. Світлі види деревини жителі Данії і Норвегії обрали не випадково. По-перше, це місцеві породи, що значно спрощує логістику і робить меблі доступнішими по вартості. По-друге, – вони наповнюють будинки світлом в зимовий період.
Колір або його відсутність?
Зі світлими породами деревини ми розібралися, але з чим краще за все їх комбінувати? Жителі Данії і Норвегії хоч і люблять стриманість, але відтінки обирають різні: від традиційних варіацій білого, сірого – до дзвінкого зеленого і глибокого синього. Вони впевнені, що в інтер’єрі має бути колір, інакше є небезпека, що простір стане монотонним, а значить нудним. При цьому йдеться не тільки про колір стін, але і меблів. Ось чому в цьому питанні допоможуть і правильно підібрані м’які меблі: форми яких легко запам’ятовуються, різноманітні фактури, які легко розставлять акценти в житловому просторі.
Прозорість
Особливе місце в інтер’єрах hygge відведено прозорому склу: як наприклад у столиках Delta і Stella – склу, яке не тільки легко поєднується з деревом, металом, різними фактурами текстилю та хутра, а й додає простору легкості і компактності. Однак не забувайте, що поєднання з металом додасть візуальної прохолоди вашому будинку, а ось комбінації з поверхнями з натуральної деревини або фактурним килимом – надасть затишку.
У стилі шведського монарха
Саме королю Густаву XIV (займав трон з 1771 по 1792 роки) приписують створення так званого густавіанського стилю. А для нього характерні вибілені тони стін, пофарбоване в білий натуральне дерево, блідо-сірі предмети, як от наш чудовий Сircle, і блідо-блакитні тканини. Хоча це і було давно – XVIII століття все ж таки – тим не менш, густавіанські прийоми актуальні в північних країнах і сьогодні. Візьміть і ви їх на замітку!
Підказки природи
Крім місцевої деревини, жителі скандинавських країн звертають увагу і на природні тони. Наприклад, земляні відтінки: чорний, коричневий та їх варіації. Природна кольорова гама, як і натуральні матеріали, допоможуть створити в просторі особливу атмосферу, де навіть при мінімумі речей буде затишно. А в тому, що стосується фактур, в інтер’єрі hygge нарочито брутальні, необроблені поверхні легко поєднаються з ідеально рівними, що додасть простору індивідуальності і вже точно позбавить його будь-якої нудьги.