Яку тканину вибрати для оббивки м’яких меблів
Яку оббивну тканину вибрати? Універсальної поради нема. На тему меблевих тканин написано сотні статей, а покупці все одно вибирають на свій розсуд: по зручності, кольору, по ціні. Не будемо збирати усі матеріали та намагатись обрати диван на століття – просто розповімо, на що звертаємо увагу при виборі тканини для оббивки меблів для нашого виробництва. Говоримо тільки про ті матеріали, які протестували самі.
З чого “шиється” оббивка дивану
Сучасна меблева оббивка може виглядати як тканина для пошиття одягу. Та це тільки зовні. Меблевий текстиль має складну структуру та може складатись з декількох шарів матеріалів з різними якостями. Що стосується натуральності і синтетики, то варто пам’ятати головне: чим більший відсоток натуральних ниток у складі, тим нижча зносостійкість тканини.
Тканина для оббивки дивану щоденно витримує шалені навантаження, тому перед випуском у продаж ретельно тестується виробником. За результатами тестування кожній тканині з асортименту присвоюється та чи інша категорія. Кількість тестів і методи тестування відрізняються у різних країнах. Та найбільш показовими вважаються:
Зносостійкість або стійкість до витирання. Зазвичай проводиться за методикою Мартиндейла – тертям. Результати тесту показують, скільки циклів тертя витримує тканина, перш ніж помітно зміниться її зовнішній вигляд. Показник для оббивної тканини – більше 20 000 циклів.
Щільність – кількість волокон на відрізку. Чим вищий показник, тим міцніше буде тканина. Хороший показник – більше 400 грам на квадратний метр.
Стійкість кольору – здатність тканини не піддаватись вигоранню при постійному впливі сонячних променів. У кожного виробника своя шкала, тому краще обирати тканину з найвищим показником. Правда, з часом під впливом ультрафіолету вигорають всі тканини. Особливо тканини з високим вмістом натуральних волокон.
Пілінгуємість – стійкість тканини до утворення «катишків». Непілінгуємими вважаються тканини для меблів, що витримали 500 і більше циклів.
Щоб спростити догляд та продовжити термін служби меблевої тканини в текстильному виробництві використовують додаткову хімічну обробку – напилювання чи просочення. Просочення вважається більш надійним варіантом, оскільки захисна плівка вкриває кожне волокно, а не тільки поверхню. Є тканини з захистом від води, бруду, жиру, пилу, тютюнового диму, кольорових фломастерів, бактерій. Є матерія для меблів, яка не займеться від недопалка. Щоправда, додаткова обробка полегшить життя господарів в плані чистки, але тільки на певний час. Така властивість, на жаль, втрачає свою чародійну силу після двох-трьох хімчисток або тривалого користування товаром.
Стосовно 100% антивандальних тканин, то їх не існує. Є тканина для дивану з щільним плетінням, гладка або з коротким ворсом. Своєрідним рекордсменом в плані захисту від домашнього вандалізму вважається флок – тканина стійко переносить атаки кігтів та зубів, легко чиститься (в тому числі і від шерсті). Правда, й вона не врятує, якщо тварина буде сильно старатися.
Більше вдаватися у технічні тонкощі не будемо. Дамо практичну пораду: якщо бажаєте тканину з потрібними властивостями – просто оголосіть своє бажання і вам підберуть гарний і абсолютно підходящий зразок.
Функціональне навантаження
Для багатолюдного офісу і домашньої вітальні краще обирати тканини для оббивки меблів з різним показником зносостійкості. А для помешкання без домашніх тварин немає сенсу обирати антивандальну тканину. Аби не переплачувати за непотрібні покращення потрібно врахувати дві речі: місце «прописки» дивану та тих, хто буде з ним взаємодіяти:
- Для вітальні краще використати тканину на диван з високим показником зносостійкості і високою щільністю.
- В дитячих кімнатах іноді простіше перетягнути диван або замовити чохол, що знімається. Краще зупинитись на гіпоалергенних та дихаючих тканинах з спеціальним просоченням від забруднення.
- Для дивану на кухню краще зробити акцент на вологостійких та найменш мазких матеріалах, стійких до плям, масних речовин. Крім того, варто уникати високого ворсу та нещільного матеріалу. Для додаткового захисту можна замовити чохли і подушки і впевнитись, що оббивну тканину можна прати в пральній машинці.
- Для м’яких меблів, що будуть використовуватись як спальне місце, краще підійде приємна на дотик тканина.
- Для оббивки м’яких меблів для лоджії або балкону краще обирати тканини з підвищеною стійкістю до вологи, бруду, пилу.
Вподобана чи модна тканина для дивану – яка краще?
Мода на оббивний матеріал – поняття достатньо умовне, що в більшості випадків залежить від уподобань професійного дизайнера та його вміння працювати з орнаментами. Так, насичено яскраві дивани і крісла вражають і виглядають ефектно. Але зі складними відтінками потрібно вміти працювати, вміти в них існувати і вміти за ними доглядати – яскрава тканина для оббивки меблів достатньо проблематична в плані догляду і чищення.
Для покупців без дизайнерської освіти у нас гарні новини: компанії-виробники все частіше популяризують ідею стриманої розкоші і абсолютного комфорту у всьому, що стосується облаштування інтер’єру. Отже, мода модою, але варто пам’ятати: великогабаритні меблі купуються не на один рік, а років на 10-15, не менше. Обирається швидше не модний стиль, а особистий комфорт на найближче десятиліття.
Модний текстиль говорить не ефектним забарвленням, а фактурою і якістю тканини. В тренді сьогодні тканини базових відтінків: графітового, світло-сірого, охри. Якщо ж колір тканини вже не радує око, її можна замінити – обтяжка меблів може стати тим самим декораторським ходом, який кардинально змінить стиль інтер’єру. Крім того, оновлена тканина для меблів допоможе вписати диван в існуючий простір при переїзді, наприклад. Або допомогти «потоваришувати» меблям з різних гарнітурів в одному приміщенні.
Тепер, коли Ви вже знаєтесь на головних характеристиках меблевих тканин , час зробити наступний крок – звернутись до нас. Для наших покупців ми підібрали найкраще.