Секрети сну: розташування ліжка

Дата:06.03.2019
Секрети сну: розташування ліжка

Напевно, кожен з нас ставив собі питання, як краще і де правильно розташувати ліжко в інтер’єрі спальні? Ми вирішили розібратися, і ось що нам вдалося з’ясувати.

На початку

Будь-який дизайнер скаже, що крім зменшення стресових ситуацій або вибору відповідного саме вам матраца (не так давно ми писали про ортопедичні матраци), не варто забувати про грамотне оформлення приміщення. І як наслідок – коректне розміщення комплекту меблів. Головні емоції, які має викликати розташування меблів – безпека і максимальний комфорт.
З чого почати? З вибору ліжка. Наступний крок: прийняти рішення, де вам буде зручніше спати. Багато в чому розміщення спального місця залежить від форми приміщення. Скажімо, у прямокутному просторі краще поставити ліжко узголів’ям до однієї з довгих стін. Таке рішення допоможе врівноважити пропорції інтер’єру спальні. Прихильники східних практик підуть ще далі в цьому питанні і звернуть увагу на те, в який бік розгорнути узголів’я: на південь, захід, північ або схід. Розглянемо різні варіанти, відштовхуючись від класичного набору: невеликої спальні з одним вікном і двоспальним ліжком.

Найкраще місце для вашого ліжка

Для когось розташування ліжка узголів’ям до однієї з “глухих” стін може здатися некомфортним. Але насправді це чудовий варіант, адже прокидаючись, ви не розбудите свого партнера. Рішення, коли ліжко торкається узголів’ям і однією зі сторін стін, виправдане лише в тому разі, якщо приміщення має невелику площу. Подібний прийом допоможе “заощадити” простір. Однак на практиці він виявиться не найзручнішим. Те ж саме стосується і розташування ліжка безпосередньо біля вікна, особливо якщо ваше вікно дивиться на схід (ви будете змушені закривати вікно ролетами, які не пропускають світло, інакше будете прокидатися разом зі сходом сонця). Розташування біля вікна має чудовий вигляд на фото. Однак на практиці потрібно бути впевненим у герметичності віконних рам і відсутності вуличного шуму, який не сприятиме міцному сну. Деякі сміливці ризикнуть поставити ліжко поруч із ванною, поєднуючи дві функції в одному приміщенні. Виглядає це досить ефектно, але погоджуватися з подібним рішенням чи ні, вирішуйте самі залежно від вашої сміливості, бюджету і загальної площі житла.

На всі сторони світу

Крім ергономічного розташування ліжка в кімнаті, йоги-практики і фахівці фен-шую радять звернути увагу на напрямок ліжка. На їхню думку, розташування людини під час сну має величезне значення, оскільки впливає на її здоров’я. Якщо ваше ліжко стоїть узголів’ям на північ – це гарантія спокою та стабільності. Положення на схід – зосередженості, бадьорості вранці та відновлення ментальних сил. Західна сторона відповідає за творчі здібності та задоволеність життям. А південна – за просування кар’єрними сходами. Це твердження можна сприймати всерйоз, а можна – як рекомендацію. Ми пропонуємо прислухатися до власних відчуттів.

Що ще врахувати і чого слід уникати

В який би бік не було повернуто ваше ліжко, що точно не рекомендують робити, так це ставити його навпроти дзеркал і на одній лінії з вхідними дверима. Таким чином, спальне місце буде проглядатися вже від вхідних дверей і приміщення навряд чи збереже свою приватність. А у випадку з дзеркалами – ліжко матиме віддзеркалення, що також не додасть комфорту. Щоб зробити свій сон ще комфортнішим, обирайте постільну білизну з натуральних тканин і легкі ковдри. Якщо ви любите почитати перед сном, подбайте про правильне освітлення в спальні. Не забувайте про вимикачі та розетки: розташуйте їх ближче до ліжка, щоб не доводилося зайвий раз вставати. Для ще більш комфортного сну не користуйтеся в спальні телевізором і комп’ютером. Їм точно тут не місце! Продумайте оформлення простору для відпочинку в деталях, зверніться до фахівців і зробіть правильний вибір! Тоді спокій вам буде не тільки снитися!

Інші статті