Що таке ламелі і чому вони такі популярні

Дата:13.05.2020
Що таке ламелі і чому вони такі популярні

На запитання «Чому ви придбали ліжко з основою під матрац на ламелях?» більшість покупців відповідає приблизно так: «Продавець порадив, от я і придбав». А на запитання «Як вважаєте, навіщо потрібні ламелі?» знизують плечима: «Значить, так було треба». Так, ми також радимо клієнтам купити ліжко з основою на ламелях. Іноді навіть наполегливо рекомендуємо. Навіщо ми це робимо? Розповідаємо…

Що таке ламелі?

Ламелі в меблях – це дещо опуклі пластини, що виготовляються з міцного і гнучкого матеріалу. Зазвичай із дерева. Ламелі однакової довжини, товщини і ширини встановлюють поперек каркасу на рівній відстані одна від одної, утворюючи решітку. І на цю решітчасту основу вже лягає матрац.

Як працюють ламелі? Коли людина лягає на ліжко, частина навантаження переходить з матраца на гнучкі пластини. Деякі пластини прогинаються більше, інші менше, вага тіла розподіляється рівномірно по всій площині спального місця. У результаті конструкція ламелі+матрац забезпечує тілу ідеальну опору – хребет залишається витягнутим по прямій лінії, зберігаючи природні вигини. Таке положення тіла, на думку медиків, дає можливість отримати максимальне розслаблення і відпочинок.

Варто додати, що максимальний анатомічний ефект конструкції буває тільки в разі поєднання якісного ламельного каркаса і правильно підібраного ортопедичного матраца.

Основа з каркас-ламелей має інші, додаткові переваги:

  1. Покращує циркуляцію повітря між матрацом і основою. Проміжки між ламелями забезпечують правильний рух повітря, внаслідок чого матрац краще “дихає”, під ним не скупчується волога і пил.
  2. Продовжує термін служби ліжка. Згодом вага і звички домочадців можуть змінюватися, а основа ліжка зношується від постійних навантажень. Якщо зламаються одна або кілька ламелей, їх можна докупити і замінити. Це обійдеться дешевше, ніж заміна всієї основи або всього ліжка.
  3. Зменшує вагу ліжка, не втрачаючи його міцності. Менша вага меблів відіграє роль під час їх транспортування. Особливо цінною є ця перевага для випадків, коли є потреба в перевезенні ліжка з місця на місце декілька разів.

Отже, ви налаштовані рішуче і хочете купити ліжко з основою на каркас-ламелях. Над чим важливо замислитися?

Що варто врахувати при виборі ламелів?

Матеріал

Для виготовлення каркас-ламелей використовують деревину: на виробництві сухий масив дерева розпилюють на тонкі пласти шпону, пласти просочують спеціальним клейовим розчином і висушують таким чином, щоб готова планка набула потрібної, злегка зігнутої форми. Для захисту від вологи планки покривають лаком. Важливо, щоб готова планка була не тільки міцною, а й пружною. Тому для ламелей підходять виключно еластичні породи деревини – сосна, береза, бук.

Сосна – найдешевша. Термін служби соснової планки не більше одного року, тому сосна використовується для виготовлення найбюджетніших і, на жаль, найбільш ненадійних меблів.

Береза – популярний матеріал із найбільш оптимальним співвідношенням ціни та якості. Термін служби березових пластин 3-5 років залежно від навантаження. Доречний варіант для людини середньої ваги або дитини.

Бук – добротна на благородна деревина, що відзначається високою стійкістю до деформації. Наприклад, одна букова балка витримує вагу до 40 кг. Ламелі з бука стійко витримують перепади вологості і температури, надійно утримують кріплення і за умови правильної експлуатації можуть відслужити близько 10 років і навіть більше.

Кріплення

Кожна ламель кріпиться до каркаса ліжка за допомогою індивідуальних фіксаторів – латотримачів (ламелетримачів). В латотримачі балка кріпиться не жорстко: вона залишається на місці, але при цьому може «рухатись» всередині кріплення.

Розташування та кількість

Ламелі служать амортизаторами, тому від їх розташування залежить якість анатомічної основи ліжка. Та варіант «чим більше, тим краще» в даному випадку не працює.

У фахівців є свої формули: оптимальна відстань між балками – 20-60 мм, оптимальна кількість поперечних пластин для однієї людини від 22 до 30 шт. Більш щільне розташування ламелів можуть порадити людям зі значною вагою – від 100 кг і більше.

В односпальних ліжках встановлюється одна ортопедична решітка. В двоспальних ліжках каркас-ламелі встановлюються в 2 ряди – індивідуально для кожної сплячої людини.

Тепер ви знаєте про ламелі все (або майже все). Прийняти правильне рішення та обрати своє ліжко на ламелях допоможе консультація спеціаліста.

Чому ми наполягаємо на індивідуальній консультації для кожного клієнта?

Знаємо, що інформацію про ламелі (що це таке і навіщо вони потрібні) можна прочитати в інструкціях або переглянути відео. Та одна справа – теорія, і зовсім інша – щоденне спілкування з клієнтами. Окрім готового візуального рішення наші консультанти звертають увагу на начинку, враховують численні технічні аспекти, про котрі звичайна людина може просто не знати.

Кожному клієнту ми пропонуємо найкраще рішення і:

  • Комплектуємо ліжко металокаркасом;
  • Використовуємо для основи букові панелі;
  • Встановлюємо ламелі на відстані 25 мм.

Але якщо у клієнта є свої побажання або специфічні проблеми зі спиною, ми завжди підемо на зустріч. Наприклад, за всієї поваги до ортопедичних ламелей, можемо обладнати каркас суцільною фанерною основою – якщо таку конфігурацію обирають за рекомендаціями лікаря, ми переконувати нікого не будемо.

У Вас є побажання чи, можливо, залишились питання? Пишіть чи заходьте у гості. Ваша мрія стане матеріальною. З нашою допомогою 🙂

Інші статті