Обираємо ортопедичний матрац

Дата:30.11.2018
Обираємо ортопедичний матрац

Ортопедичний матрац – саме на цьому важливому і необхідному всім предметі ми вирішили зупинитися докладніше. Надто багато в нашому житті від нього залежить.

Саме якість обраного матраца визначатиме чи добре ви спатимете, чи не буде боліти ваша спина і наскільки добре ви будете почуватися протягом дня, тижня, місяця і всього подальшого життя. Яким чином виріб вирішує подібні завдання? Секрет в тому, що під час сну матрац підтримує спину – природне положення вашого хребта і дозволяє всім групам м’язів максимально розслабитися. Однак це стосується далеко не всіх матраців. Як же правильно обрати ортопедичний матрац для ліжка, щоб отримати якісний хороший сон? Почнемо з того, що ортопедичні матраци можна розділити на два сімейства: пружинні та безпружинні.

Пружинні матраци

Знайомі всім нам з дитинства, пружинні моделі також мають свою класифікацію, де все залежить від типу пружинного блоку. Найпопулярніший варіант – з блоками незалежних пружин. Це означає, що кожна пружина захована в так звану «кишеню» і може рухатися незалежно від своїх сусідів. Таким чином, дана модель підлаштовується під кожен вигин тіла, прогинаючись під тією чи іншою його ділянкою. Хребет витягується і ви відпочиваєте. Такий матрац може виявитися знахідкою для подружжя з різною вагою тіла – обом буде однаково комфортно. Більш економний варіант – модель з пружинним блоком «Боннель». Її відмінність – цілісний блок пружин. Вони ніби сплітаються одна з одною і найменший вплив на одну пружину приводить у рух сусідні. Такі моделі менш ортопедичні, однак, вони досить стійкі до високих навантажень, в тому числі і до точкових. Для людей з надмірною вагою сучасні виробники пропонують моделі з посиленими пружинами, які будуть надійно підтримувати хребет під час сну.

Безпружинні матраци

У виробництві безпружинних матраців використовуються сучасні матеріали, здатні самостійно забезпечити підтримку хребта, гарантувати його максимальне розслаблення і що особливо важливо – правильне анатомічне положення. Як правило, безпружинні моделі складаються з одного або декількох шарів. В якості основного шару часто використовується натуральний матеріал латекс в поєднанні з кокосовою койрою, яка надає м’якому матрацу жорсткість. Також сьогодні активно застосовується високотехнологічний матеріал MemoryFoam, який легко запам’ятовує всі вигини тіла сплячої людини і так само легко відновлює свою первинну форму. Оскільки в таких матрацах немає пружин, то немає і коливань. Зайві рухи «гасять» наповнювачі, що мають низькі пружні властивості. Цей ефект гарантує більш спокійний сон. Крім того, варто відзначити, що безпружинні матраци довговічніші – в них просто нема чому ламатися. При правильній експлуатації такі вироби можуть прослужити 20 років. Єдиний їхній мінус – висока вартість.

Жорсткість матраца

Ми також хотіли б звернути вашу увагу на жорсткість матраців. Фахівці рекомендують спати на середньо-жорстких і жорстких виробах. За цей ефект відповідають різні наповнювачі. Якщо все ж таки ваша мрія – м’який анатомічний матрац, шукайте модель з незалежними пружинами і прошарками латексу. А якщо ви потребуєте підвищеної жорсткості, зверніть увагу на посилені пружини і прошарок з кокосової койри.

Перед покупкою будь-який виробник порадить вам «випробувати» його матраци на собі. І він буде правий, адже тільки так можна точно визначитися, що вам до вподоби, а що ні. Вибравши матрац, який максимально підходить саме вам, ви забезпечите повноцінний сон, відпочинок, а значить – ще більш здоровий спосіб життя. Що стосується компанії Interia, ми зупинили свій вибір на безпружинних матрацах Materasso (Словенія), які виробляються з високоякісних матеріалів. Кілька років партнерства і відсутність скарг говорять про надійність виробів словенської компанії.

Інші статті