Вибір тканини для оббивки
Як ми нещодавно писали, один з найважливіших пунктів у виборі м’яких меблів – тканина для оббивки. Зупинимося на тому, яким вимогам вона має відповідати і на що варто звернути особливу увагу.
Оббивка, як і форма м’яких меблів – перше, що привертає увагу при погляді на виріб, як це зазвичай трапляється з диваном Sandler. На сучасному меблевому ринку існує широкий асортимент різних матеріалів для оббивки. Як же в них розібратися? Для початку варто визначитися, в якому приміщенні буде знаходитись ваш майбутній диван (у випадку з ліжком подібних питань, звичайно, не виникає), чи плануєте ви дітей або можливо вони у вас вже є, а також чи є у вас домашні тварини. Відповіді на ці питання вплинуть на те, наскільки довго прослужить виріб. Далі увага приділяється безпосередньо дивану чи ліжку, їх зовнішньому вигляду (погодьтеся – неможливо пройти мимо ліжка Venus), міцності, експлуатаційним характеристикам і вартості.
Зовнішній вигляд та зносостійкість
Фактура, відтінки і наявність орнаменту тканини часто є ключовими факторами у прийнятті рішення щодо оббивки. Однотонна тканина – класичний і менш ризикований варіант. А ось оббивка з орнаментом впишеться далеко не в кожен інтер’єр. Ще однією важливою характеристикою є тактильні характеристики тканини, її м’якість, пружність, теплота. Чим щільніша тканина і чим вища її зносостійкість, тим, відповідно, більш надійною її можна назвати. Від зносостійкості оббивки безпосередньо залежить, наскільки довго вона, а значить і сам виріб, прослужить. Матеріал невисокої якості змусить вас в кращому випадку робити перетяжку м’яких меблів, а в гіршому – в найближчому майбутньому планувати покупку нових. Міцність тканини (стійкість до стирання перевіряється тестом Мартиндейла) залежить від складу волокон, технології виробництва і наявності додаткової обробки, що забезпечує високий рівень захисту (протистояння загорянню, відштовхуванню пилу, не вбирає запахи).
Види матеріалів
Тканини для оббивки можна умовно розділити на два види: натуральні та синтетичні. До першого належать матеріали, виготовлені з натуральних ниток – бавовни, льону, джуту, вовни. До другого – тканини, в яких натурального матеріалу використовується незначний відсоток або він не використовується зовсім. Відносно недавно виробники диванів і ліжок застосовували виключно натуральні тканини, сьогодні ж перевага часто віддається штучним, які мають вищу зносостійкість і гарантують простий догляд.
Переваги натуральних тканин:
- гіпоалергенність;
- повітропроникність;
- висока екологічність.
Мінуси натуральних тканин:
- низька зносостійкість;
- схильність до зминання;
- висока вартість;
- схильність до усадки.
Переваги синтетичних тканин:
- низька гігроскопічність;
- висока зносостійкість;
- стійкість до впливу ультрафіолету;
- збереження первинної форми;
- простота в догляді.
Мінуси синтетичних тканин:
- підвищена електростатічность.
Від того, де саме ви збираєтесь розмістити диван, буде залежить вибір тканини для оббивки. В дитячих кімнатах фахівці рекомендують використовувати натуральні тканини або тканини, в яких присутня суміш натуральних і синтетичних волокон (First Kid). Для вітальні необхідно обирати зносостійкі і міцні варіанти як флок або мікрофібра. Для м’яких меблів в спальню відмінно підійдуть шеніл та жакард.