Що робити, якщо вранці ви не в змозі встати з ліжка

Дата:28.11.2019
Що робити, якщо вранці ви не в змозі встати з ліжка

У ранкові години мозок працює набагато продуктивніше, а отже, генерує більше класних ідей. Про це говорять коучі та успішні бізнесмени. Але таке знання саме по собі жвавості вранці не додає, а формула “піднятися якомога раніше”, на жаль, не спрацьовує. Чому так буває? Як виспатися, якщо часу на сон катастрофічно не вистачає? Як вранці встати з ліжка енергійним і з бойовим настроєм? Про це наша стаття.

Як отримати з годин відпочинку максимальну користь

Поняття «виспався-невиспався» ми звикли пов’язувати з тривалістю сну. Але це не зовсім правильно. Адже іноді навіть після 8-9-10 годин сну ми не знаємо, як встати з ліжка зранку. Чому так? Справа не тільки у тому, скільки ми спимо, а як саме ми це робимо. Тобто увагу варто приділяти і кількості, і якості сну.

Отже, що зробити, щоб виспатись як слід?

Врахувати особисту потребу у відпочинку

Доведено, що є люди «спрінтери», котрі сплять менше шести годин на добу і при цьому не відчувають побічних ефектів. Але це властивість їх організму і зважати на чужі відчуття не варто. Адже хронічне недосипання через цілеспрямоване урізання годин сну може спричинити депресію, ожиріння, проблеми з фізичним та психічним здоров’ям.

Що зробити? Орієнтуватись на всім відомі «вісім годин сну» і тільки коригувати час відпочинку в залежності від свого віку, навантаження, потреб організму.

Виставити час на будильнику з врахуванням фаз сну

Структура сну включає в себе 2 фази: повільний сон (починається одразу після засинання та триває близько 90 хвилин) та швидкий сон (починається одразу після повільного сну і триває 10-20 хвилин). Щоб виспатись потрібно проспати 5 повних фаз по 100 хвилин. Якщо ж прокинутись посеред повільної чи швидкої фази, замість очікуваної бадьорості прийдуть втома та роздратованість.

Що зробити? Виробити стабільний графік сну та притримуватись його навіть у вихідні дні. Для прихильників гаджетів є ще один спосіб – розумний браслет, який акуратно розбудить власника та зробить пробудження максимально комфортним.

Знайти правильну позу для сну

Часто, відкриваючи очі рано вранці, ми однаково почуваємо себе втомленими. А біль в шиї, суглобах, попереку та набрякле обличчя тільки підсилюють ці відчуття. Таке буває, якщо обрати неправильну позу для сну. Наприклад, сон на животі з повернутою на бік головою спричиняє перетискання артерії, що призводить до погіршення кровопостачання у мозок: легені стискаються, дихання стає важким, з’являються зморшки. А сон на боку збільшує навантаження на серце, викликає біль у шиї.

Що зробити? Привчити себе спати у правильній «позі солдата» – на спині з витягнутими вздовж тіла руками. Або частіше перевертатись, щоб шкода від неправильних положень тіла була мінімальною.

Обрати правильний матрац

Але обрати час та правильну позу для сну – це тільки половина діла. Необхідно також подумати над тим, на чому саме ми спимо. Розкладні дивани з нерівними стиками, різнокаліберними подушками, опуклими швами буквально «вбивають» хребет. А з ним – красу, енергію, гарний настрій та розумові здібності.

Що зробити? Запланувати покупку правильного ортопедичного чи анатомічного матраца. Завдяки конструкції матраца та грамотній комбінації матеріалів, хребет завжди буде знаходитись у природньо-оптимальному положенні, а м’язи та зв’язки будуть розслабленими у будь-якій позі. Крім того, підібрати матрац можна з врахуванням ваги, віку та особистих побажань того, хто на ньому буде спати.

Як додати задоволення в моменти пробудження

Та можна піти далі та зробити перехід від сну до активності ще більш комфортним. І допоможуть у цьому приємні ранкові ритуали – непомітні кроки, котрі поступово призведуть до помітних змін.

Щоб позитивно почати день, не потрібно хвататись за гаджети одразу після пробудження. Перед тим, як встати ранком з ліжка, варто дати собі 3-5 хвилин, протягом яких:

  • позіхнути та гарно потягнутись;
  • подумати про близьких людей, події чи місця, де були щасливі;
  • злегка помасажувати потилицю, скроні, брови та долоні для кращого кровопостачання;
  • сісти на ліжку та випити стакан води (краще приготувати з вечора);
  • розкрити штори чи придбати нічник, на якому освітлення посилюється поступово;
  • прослухати приємну музику чи пташиний спів;
  • помріяти про щось особисто-приємне;
  • посміхнутись.

В принципі усе. Достатньо створити організму комфортні умови для сну та домовитись з ним, що ввечері він йде спати на свій розсуд, а зранку – ви встаєте раніше. І тоді кожен ранок буде добрим. І бадьорим.

Інші статті